9. ledna 2017 16:07
Adam Vala

HARRY POTTER: Všimli jste si téhle pocty herci Rupertu Grintovi? Je o něm zmínka přímo v knize!

Propašovala spisovatelka Rowlingová křestní jméno herce Rona Weasleyho do knihy?

První díl knižní ságy Harry Potter vyšel už před dvaceti lety a i po tak dlouhé době pořád odhalujeme věci, kterých jsme si nikdy nevšimli. Tentokrát jde o vzpomínku na herce Ruperta Grinta, který si v roli Rona Weasleyho musel často vytrpět přehlížení a onu pověstnou druhou kolej, na které se zejména ve filmu vezl víceméně celou dobu.

Jenže spisovatelce Rowlingového mohlo být Rona, resp. Ruperta trochu líto, a tak zřejmě záměrně zakomponovala jeho jméno přímo do knihy. Konkrétně do šestého dílu s podtitulem Princ dvojí krve a Rupertovo jméno vzešlo z úst učitele lektvarů Horacia Křiklana.

Pokud si vzpomínáte správně, Křiklan se vyžíval v tom, že se rád obklopoval slavnými či velmi nadanými kouzelníky, takže Harry a Hermiona měli vstup do jeho klubu zajištěn. Jen Ronald ne, což Horacio vtipně glosuje na jedné schůzce: „Nechal jsem je všechny prověřit na jed,“ ujistil Harryho a většinu první lahve vyprázdnil do hrníčku o velikosti kyblíku, který předal Hagridovi. „Domácí skřítci ochutnali každou lahev poté, co se stalo vašemu příteli… Rupertovi.“

Rupertovi?! Tady aspoň vidíte, jak zapomětlivý Horacio směrem k nedůležitým osobám byl, jako malá omluva od spisovatelky směrem ke Grintovi ale nakonec celá scéna vyznívá překvapive mile.

Adam Vala

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný