30. října 2022 17:15

Kolik dostala hvězda Harryho Pottera za učitelskou roli? Přesná částka vás překvapí

U filmové série, která se točí kolem brýlatého čaroděje Harryho Pottera, si někdo slušně vydělal a někdo ne. A u někoho to celé dokonce může být vcelku složité.

Britskou herečku Miriam Margolyes (81) asi všichni znají především z role profesorky bylinkářky Pomony Prýtové ve filmové sérii Harry Potter. Za svou bohatou a úspěšnou filmovou i divadelní kariéru přitom získala v roce 2002 dokonce Řád britského impéria. Kantorská role v Bradavicích jí však příliš bohatství nepřinesla...

V nedávném rozhovoru pro britské noviny Metro přiznala, že byla dlouhou dobu nespokojená se svým honorářem: „Byla jsem ve dvou filmech a za profesorku Prýtovou jsem dostala jen 60 tisíc liber, ale nestěžuju si... tedy dnes. Tehdy jsem docela reptala, ale nutno přiznat, že mě ta role proslavila.“

Harry Potter byl mimořádně úspěšný. Vydělal přes 6 miliard dolarů a připravil půdu pro navazující sérii Fantastická zvířata. V takovém kontextu se může zdát výplata pro Miriam Margolyes skutečně nicotná, obzvlášť ve srovnání s výdělkem hlavních hvězd: Daniel Radcliffe – 110 milionů, Emma Watson – 85 milionů nebo Rupert Grint – 50 milionů.

Jenže jak herečka sama přiznala, objevila se pouze ve dvou filmech a taky nezmínila, že se v obou vyskytuje před kamerou jen zhruba dvě minuty. V hrubém přepočtu na koruny tak dostala za minutu 850 tisíc. A to už nezní zrovna špatně, že?

Zdroj: Screen Rant

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný