18. března 2022 17:45

Kdy bude Harry Potter 8? Daniel Radcliffe prozradil, jestli se konečně vrátí do role brýlatého čaroděje

Trailer divadelní hry Harry Potter a prokleté dítě

Chtěli byste vidět další filmové dobrodružství s Harrym Potterem? Jeho představitel Daniel Radcliffe se konečně rozpovídal o své budoucnosti v této roli.

Nedávný návrat do Bradavic v souvislosti s dvacetiletým výročím prvního filmu o Harrym Potterovi probudil v mnoha fanoušcích novou vlnu nostalgie. Vidět hrdiny kouzelnických dobrodružství opět pohromadě byl pro leckoho velký zážitek, a tak se logicky nabízí otázka, zda neexistuje prostor pro nějaké další filmové pokračování.

Materiál by tu totiž byl. V roce 2016 měla na londýnských divadelních prknech premiéru hra Harry Potter a prokleté dítě, kterou společně s J. K. Rowling připravili Jack Thorne a John Tiffany. V podstatě se jednalo o pokračování série o Harrym Potterovi, tedy jakýsi lehce neoficiální osmý díl. Děj se odehrával bezmála dvě dekády po konci událostí knih a vykresloval dospělého, dokonce do středního věku přicházejícího Harryho, který musí řešit spoustu dospěláckých problémů.

Režisér Chris Columbus, který je podepsaný pod prvními dvěma filmy série, se už dříve zmínil, že by zfilmování této divadelní hry (která posléze vyšla i knižně) s původním hereckým obsazením bylo „kinematografickým požehnáním“. Přestože si tím v podstatě říkal o to, aby mu byla svěřena režie tohoto pokračování, nejspíš má smůlu – stejně jako spousta fanoušků. Daniel Radcliffe, představitel Harryho, totiž už s rolí nechce mít nic společného.

„Nikdo to asi nebude chtít slyšet, ale myslím, že jsem se dokázal vrátit a užít si to, protože už to není součástí mého každodenního života,“ řekl Radcliffe o přípravě zmíněného jednorázového speciálu. „Dostávám se do fáze, kdy mám pocit, že jsem se z role Harryho Pottera konečně vymanil, a jsem opravdu spokojený s tím, kde se momentálně nacházím. Vrátit se zpět by byla obrovská změna mého života. Nikdy neříkám nikdy, ale herci z Hvězdných válek měli 30, 40 let, než se vrátili. Pro mě to bylo pouze deset. V tuhle chvíli opravdu nemám zájem se vracet,“ rozpovídal se v nedávném rozhovoru.

Pokračování Harryho Pottera tedy v kinech nevyhlížejte. Očividně nedorazí dříve než za případných 30, 40 let...

ZDROJ: Entertainment Weekly

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný