23. září 2016 13:05

Gul´dan a spol.: Vybrali jsme 4 největší záporáky ze světa Warcraft. Který z nich se objeví v dalším filmu?

Kam se hrabe Sauron…

Svět herního Warcraftu je za ta léta už natolik obsáhlý, že by nám na něj nejspíš nestačily ani dvě filmové trilogie. A zatímco v srdci konfliktu jsou samozřejmě stále hrdinové Aliance a Hordy, nemilosrdně bojující proti sobě, onen rámcový příběh stojí na tom, že se zlý titán Sargeras pokouší vyhladit všechen život ve vesmíru a malá planetka Azeroth, na které se většina děje odehrává, mu jako jediná doposud odolává. Shodou okolností ale Sargeras není jediným záporákem v sérii. Ať už se jedná o jeho poskoky, nebo zcela jiné zloduchy, skutečně zlých bytostí, ohrožujících mír a život na Azerothu se najde hned celá řada. Proto jsme se teď pokusili vybrat 4 ty největší, se kterými byste se do křížku rozhodně pouštět nechtěli. A kdo ví, třeba právě jeden z nich bude už v příštím pokračování (pokud na něj někdy dojde).

Gul’dan

Začínáme tím možná nejprohnanějším. Gul’dana jste mohli spatřit už ve filmovém zpracování, kdy pomohl přivést orky na Azeroth. Krátce předtím však stihl spáchat genocidu na mírumilovné rase Draenei, spojit se s Plamennou legií a následně zmanipulovat několik neochotných orkských klanů, aby se přidali na jeho stranu. Na konci filmu pak můžete jasně vidět, že jeho příběh ještě zdaleka nekončí, a kdyby vám nestačil tenhle Gul’dan, pak věřte, že existuje i jeho alternativní verze, která v aktuálním příběhu hry World of Warcraft míchá osudem světa ještě mnohem více, jak ta původní.

Deathwing

A teď si pro změnu dáme jeden smutný příběh. Deathwing byl původně jedním z pěti Dračích aspektů. Ještě předtím, než mu totiž zlo Starých bohů zatemnilo myšlenky, byl známý jako černý drak Neltharion, Pán Země. Jenže po jeho pádu zešílel a rozhodl se, že jediný způsob, jak zachránit Azeroth, bude ho celý spálit na popel. Eventuálně padl, jeho smrt si však vyžádala ztrátu moci všech zbylých aspektů a tudíž oslabení Azerothu jako takového. Tedy další krůček k tomu, aby mohli Staří bohové opět jednou povstat.

Azshara

Královna Azshara stála v čele hrdého národu elfů ještě dávno předtím, než došlo ke zničení Studny věčnosti. Její touha po pomoci ji ale svedla na temnou cestu, spolčila se se Sargerasem a rozhodla se, že mu pomůže s invazí démonů na Azeroth. Poté, co utrpěla porážku, však do hry opět nastoupili Staří bohové. Přišli s nabídkou, která se neodmítá a tak se z Azshary a jejích nejvěrnějších staly první nagy. Krutá rasa příšer, které jsou obojživelné a zatímco v oceánu jsou jako doma, neustále usilují i o vládu nad pevninou.

Lich King

Příběh Lich Kinga je asi tím nejznámějším a rozhodně nejpopulárnějším z celého Warcraftu. Arthas, mladý princ Lordaeronu, byl od malička vychováván, aby se jednoho dne stal statečným a moudrým králem. Pak ale přišli démoni a napadli království děsivou Pohromou, nákazou, která mění lidi v nemrtvé. On se snažil démony zastavit, nepovedlo se a tak se dostal do nesnadné pozice. Buď mohl nechat všechny lidi ve městě Stratholme proměnit v nemrtvé, nebo do města vjet a lidi pobít ještě před tím, než se promění. Rozhodl se pro tu druhou možnost a to se na něm podepsalo. Mal’Ganis, velitel démonů mezitím utekl do Northrendu, kam se ho Arthas bezhlavě vydal pronásledovat. Místo něj však našel jenom beznaděj a v té nejslabší chvilce se rozhodl pro zoufalý čin. Nechal se pohltit prokletým mečem a uposlechl volání předchozího Krále lichů. Když se vrátil domů, zabil svého otce, zničil celý Lordaeron a zradil veškeré své spojence. Od té chvíle už nebylo pro mladého prince návratu, propojil se s Králem lichů a usedl tak na svůj nový Ledový trůn, kde pobýval dlouhé roky, až dokud ho hrdinové Aliance a Hordy nepřišli konečně zabít.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný