12. března 2018 19:36

Jaká je budoucnost Godzilly? Chystá se duel s King Kongem a výlety do vesmíru

Je tahle Země pro všechny Godzilly dost velká?

V neděli ve 20.00 vás na Prima COOL očekává pěkně velká bestie – kultovní Godzilla! V monstr klasice z roku 1998 se tradiční japonské monstrum podívalo do západního filmu. Nezůstalo však jen u něj, naposledy se totiž Godzilla podívala do kin v roce 2014 v novém provedení. Od té doby se však leccos změnilo.

Především došlo na zrod takzvaného MonsterVerse. Od loňského filmového Konga je totiž jasné, že bejby americká Godzilla nebude sedět v koutě. Poslední minuty Konga odhalily že se jeho biják nachází ve stejném světě jako Godzilla – a máme se tak těšit nejen na jejich střet!

Nejprve příští rok v květnu dorazí Godzilla: King of Monsters. Snímek má na 4 roky starý film navazovat jen velmi volně, zřejmě skrze postavu Kena Watanabeho, který se vyskytuje v obou snímcích. Story má především popisovat snahu členů tajné agentury Monarch o... přežití tváří v tvář Godzille a dalším potvorám jejího světa, jako je Mothra či Rodan. Těšit se můžete hlavně na Veru Farmigu (V zajetí démonů) nebo Millie Bobby Brown (Stranger Things) v hlavních rolích.

Přesně rok na to, na jaře 2020, nadejde velký střet obou slavných bestií ve filmu Godzilla vs. Kong. Co přesně v něm uvidíme, je zatím nejasné, již nyní si však troufáme tvrdit, že se to sotva vejde na plátno!

Nakolik mají oba filmy šanci nakopnout další pokračování MonterVerse, zatím můžeme jen tipovat. Můžeme se dočkat čehosi jako jsou marvelovky, ale také čehosi, jako jsou filmy z DC světa, které od sdíleného filmového světa pomalu ustupují. Bude záležet jenom na tom, nakolik oba bijáky vydělají a získají přízně fanoušků. Zatím vidíme šance neutrálně, zhruba fifty-fifty na obě strany.

Naštěstí je k dispozici i plán B. Vedle americké adaptace totiž Godzilla nezávisle vystupuje i v původní japonské produkci společnosti Toho! A na tu je, zvláště pro znalce původní Godzilly, tak nějak větší spolehnutí.

Již před dvěma lety vyšla nová hraná adaptace Shin Godzilla, v níž došlo v zásadě na reimaginaci filmového příběhu první Godzilly. Tam, kde byla původní Godzilla metaforou pro atomové bombardování Hirošimy, nová Godzilla naopak vycházela z neštěstí ve Fukušimě. A setkala se tak s pozitivními ohlasy.

Aby toho nebylo málo, pokračuje navíc anime verze Godzilly skrze vlastní trilogii filmů. První zářez jménem Godzilla: Planet of the Monsters se objevil loni a vycházel z toho, že lidstvo souboj s Godzillou prohrálo, a muselo se tak uchýlit do kosmu.

Dvojice jeho pokračování má vyjít a zakončit příběh letos, objevit se má i robotí variace na Godzillu, takže svého se dočkají i příznivci mecha žánru. Kdo ví, možná nám tahle anime trilogie spraví chuť jak po americkém MonsterVerse, tak i po dosud nevyzpytatelné dvojce Pacific Rim.

Držme však prozatím palce, aby se všechny tyhle bestie vyvedly do krásy a nemusely si konkurovat. Vždyť je na Zemi dost místa pro všechny Godzilly!

Godzilla z roku 1998 začíná na Prima COOL v neděli ve 20.00.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný