4. března 2022 09:56

Hvězda Pána prstenů se vrátila do role Gluma, aby zesměšnila Putina

Andy Serkis se vrátil do své nejslavnější role, aby vyjádřil svůj postoj k ruské invazi na Ukrajinu.

Herce, režiséra a producenta Andyho Serkise snad není třeba představovat. Aktuálně ho můžeme vidět v kinech jako Alfreda ve filmu The Batman, ale díky svým neuvěřitelným výrazovým schopnostem proslul i jako herec, který rozpohyboval a rozmluvil například digitální postavy Snokea (Star Wars), opičího hrdinu Caesara (Planeta opic) a hlavně Gluma z filmových trilogií Pán prstenů a Hobit.

A právě do své nejslavnější role teď Serkis vklouzl v talkshow The Late Show with Stephen Colbert, aby s její pomocí ukázal dobyvatelské choutky Vladimira Putina. S moderátorem si povídal o svém hereckém přístupu při jeho nedávném namluvení audioknih Hobit a Pán prstenů, kdy musel hlasově vklouznout do 132 různých charakterů, a dostal se samozřejmě i k postavě Gluma/Sméagola.

Jeho krátké vystoupení, které ve videu začíná, ve 3:30, zní následovně: „Glum byl na téhle straně a Sméagol byl na téhle straně a říkal by věci jako: My to chceme, my to potřebujeme. Musíme mít Kyjev!“ zahrál Serkis typicky sípavým hlasem a pak pokračoval: „Ne, Milášku, oni uvalí sankce! Sankce? Sankce, můj Milášku? Ať udělají cokoli, my jim to vrátíme.

Talk show taky připomněla, že součástí sankcí je zrušení promítání filmu The Batman v ruských kinech. Zastavení distribuce svých filmů do Ruska už kromě Warner Bros. oznámil i Disney nebo studio Sony. K omezení služeb sáhl i streamovací gigant Netflix, když vypustil ze své nabídky stanice vysílající putinovskou propagandu, což je přitom v Rusku podmínka, aby mohl působit na tamním trhu.

ZDROJ: IndieWire

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný