27. ledna 2023 13:15

Gladiátor 2: Russell Crowe prozradil, co všechno ví o pokračování oscarového hitu

O čem přesně bude druhý Gladiátor? S odpovědí přišel samotný Russell Crowe.

Pokračování historického spektáklu Gladiátor se začne natáčet ještě letos. Bude u toho režisér jedničky Ridley Scott, který se vrhne do práce hned poté, co si splní povinnosti související s uvedením jeho aktuálního filmu Napoleon.

Známe už základní příběh i představitele hlavní role, kterým bude Paul Mescal (Normální lidi, Temná dcera), aktuálně nominovaný na Oscara za svůj výkon ve filmu All inclusive. Nedávno kolovaly zvěsti, že by se měl vrátit i Russell Crowe v roli Maxima. Sám herec teď ale vše uvedl na pravou míru.

Na otázku, zda je jakkoli zapojen do nového Gladiátora, odpověděl v australském pořadu Fitzy a Wippa následovně: „Vůbec ne. Vím zhruba, jak bude postavený příběh. Vzpomínáte si na toho malého kluka z původního filmu, co chtěl porazit Gladiátora a co byl i u slavné scény v aréně, kdy Maximus odhalil své pravé jméno? Tak ten kluk vyrostl a v novém filmu z něj bude císař.“

V podstatě tak potvrdil základní kostru příběhu, že hlavním hrdinou bude Lucius, syn Lucilly (Connie Nielsen) a synovec hlavního padoucha původního filmu Commoda (Joaquin Phoenix). Zároveň dal jasně najevo, že by se příběh neměl nijak výrazně ohlížet za minulostí, nebude v něm tedy prostor pro větší flashbacky a postavu Maxima, který na konci původního Gladiátora zemřel v aréně poté, co dosáhl své pomsty.

Zdroj: Action Newz

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný