21. prosince 2019 18:30

5 nejlepších komiksů s Ghost Riderem: Týmovka s Bladem a Doctorem Strangem nemá chybu!

Koiksových Ghost Riderů není zrovna málo. Co přesně byste si měli načíst?

V neděli ve 20.00 na COOLu začne krutopřísná komiksárna Ghost Rider 2: Duch pomsty. Nicolas Cage se v ní představí jako drsňák posednutý ďáblem, který po nocích vyjíždí s hořící hlavou do ulic lovit bandity. Jeho Johnny Blaze je možná nejslavnější inkarnací Ghost Ridera, rozhodně však ne jedinou. Naopak se za skoro padesátiletou (!) historii stala Ghost Riderem celá škála barvitých postav v nej(h)různějších érách. Vzpomněli jsme proto na pět nejzajímavějších komiksů, které s touhle postavou vznikly.

05) Marvel Spotlight #5

Na úvod se sluší zmínit nejstaršího seniora v podobě prvního vydání Ghost Ridera. Kaskadér Johnny Blaze tu podepíše smlouvu s ďáblem, aby zachránil umírajícího otce své milé, jak už to ale v podobných případech chodí, nakonec prohrají všichni kromě ďábla samotného. Johnny se však stane příbytkem démona, skrz kterého hodlá dál bojovat proti zlu - nikoliv mu sloužit. Epizodní výskyt Johnnyho Blaze z roku 1972 se pak jen o rok později dočkal vlastní série a byl z toho úspěch jako hrom. Minimálně tedy na jednu dekádu.

04) Ghost Rider #1

Rychloposuvem z roku 1990 k nám přijíždí nástupce původního Johnnyho Blaze! Na počátku 90. let se totiž kravaťáci rozhodli, že je třeba starého Ghost Ridera obměnit. A tak náctiletý frajírek Danny Ketch našel na vrakovišti Johnnyho starou motorku a proměnil se v Ghost Ridera nového, mladého - to vše pro Mefistem nepolíbenou generaci! Zní to jako recept na mrzení, ale Dannyho éra se však setkala s ještě větší popularitou než ta Johnnyho a pomohla vybetonovat Ghost Riderův odkaz dále do budoucnosti - nezáleží tu tedy na postavě, ale na předávání schopností!

03) Ghost Rider 2099

A nyní k něčemu docela odlišnému! V roce 1994 se Marvelovští kravaťáci rozhodli věci trochu okořenit a začali vydávat paralelní sérii z konce 21. století, v níž se Ghost Riderem stane hacker (!) Kenshiro Cochrane ovládající drsného robota (!!). Celá série je narvaná devadesátkovou představou kyberpunku, paradoxně však nemá nadpřirozený lore - Kenshiro je oživen umělou inteligencí Ghostworks. Ghost Rider 2099 se však i přesto dočkal pokračování, které se začalo vydávat 4. prosince 2019 a vrací se v něm nejen původní Johnny Blaze, ale i víc nadpřirozena.

02) All New Ghost Rider

Poté, co si roli Ghost Ridera po řadě dekád vyzkoušeli Johnny, Danny a dokonce došlo i na ženskou Ghost Riderku Alejandru, se Marvel rozhodl story posunout zas o něco dál. Novým Ghost Riderem byl opět teenager, Robbie Reyes je však spíš smolný punker než naiva jako původní Danny. Změnil se dokonce i ústřední vehikl v podobě výměny motorky za ďábelský bourák. Právě tohoto Ghost Ridera můžete znát z Agentů S.H.I.E.L.D.u, a je na něm znát postupná evoluce kvality Ghost Ridera. All New Ghost Rider sice po čase skončil (ostatně jako všichni jeho předchůdci), i přesto je na něm však jasně znatelný další kvalitativní skok.

01) Midnight Sons

Oblíbená devadesátková éra Dannyho Ketche měla za následek nejen kupu sólovek, ale i krutopřísnou týmovku Mignight Sons, jejíž hypotetické převedení do filmu nám aktivuje centrum pro generování slin. Ve snaze porazit královnu démonů Lilith se totiž Danny v Midnight Sons sešel a původním Johnnym a spolu s nimi proti démonům bojovali i Blade a Doctor Strange (plus Morbius, ale toho nejspíš neznáte). Midnight Sons proto byli enormně populární a poráželi svého času dokonce i X-Meny!

Ghost Rider 2: Duch pomsty začíná na Prima COOL v neděli ve 20.00

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný