6. října 2021 16:00

George Clooney vysvětlil, proč svojí manželce nikdy nepustí film Batman a Robin

Ani hvězdná kariéra věčného hollywoodského fešáka George Clooneyho se neobejde bez temných míst. Takových, která tají i před svou manželkou.

Debaty o nejlepším a nejoblíbenějším filmovém ztvárnění Batmana se obvykle zvrhnou v líté boje, v nichž má každý svého zbožňovaného favorita. Pokud se ale na batmanovský žebříček podíváte z opačného konce, situace je mnohem jasnější. Žádný filmový Batman nemá tak špatnou pověst jako po všech stránkách nevydařený Batman a Robin z roku 1997. Projekt Joela Schumachera je dodnes nejen nejméně výdělečným, ale i suverénně nejhůře hodnoceným celovečerákem, v němž měl Batman hlavní roli. Ani George Clooney, jemuž tehdy připadla hlavní role, na něj nevzpomíná v dobrém.

Clooney se rozpovídal v rozhovoru pro magazín Variety o tom, že nebyl pozván k účasti v očekávaném komiksovém filmu The Flash. Chystaný snímek zaujal fanoušky tím, že se bude odehrávat v tzv. multiverzu, měl by tudíž propojit různé alternativní linie komiksů ze stáje DC. Proto se v něm objeví hned několik tváří, jež se v minulosti skrývaly pod netopýří maskou – ať už se jedná o Bena Afflecka, nedávného Batmana z děl Zacka Snydera, či Michaela Keatona, který byl v roce 1989 prvním moderním filmovým Batmanem.

Clooney se však podle všeho účastnit nebude: „Neoslovili mě. Když zničíte sérii takovým způsobem, jak se to podařilo mně, tvůrci se raději během příprav Flashe podívají jinam,“ vtipkoval. Zároveň však není pochyb o tom, že na tuto svou kreaci rozhodně není pyšný – jeho manželka Amal Clooney se nechala slyšet, že ji její manžel nedovolil se na nevydařený snímek podívat. „U některých filmů si prostě musím říct, že bych rád, aby si mě moje manželka ještě vážila.“

Navázal tak na tvrzení z roku 2013, že má ve své pracovně fotku sebe sama v batmanovském kostýmu jakožto neustálou připomínku, co se stane, když člověk dělá filmy jen pro peníze. Clooneyho však tento životní neúspěch příliš mrzet nemusí – od doby Batmana a Robina si připsal osm oscarových nominací, a to jak v hereckých kategoriích, tak i za režii, produkci či scénář. Aktuálně dokončil práce na životopisném dramatu o dospívání The Tender Bar (v němž si zmíněný Ben Affleck mimochodem zahrál hlavní roli), které bude k vidění koncem letošního roku.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný