27. září 2016 07:00

GALERIE: 4 slavné postavy, kterých jste si nevšimli ve filmovém Warcraftu!

Znáte svůj svět?

První díl Warcraftu je za námi a ačkoliv na téma pokračování stále nepadlo žádné oficiální slovo, pevně věříme, že se ho jednou přece jen dočkáme. Mezitím se ale ještě párkrát vrátíme k té jedničce. Koneckonců, bylo to vůbec poprvé, kdy se svět Warcraftu představil širšímu publiku, a tak bylo třeba uvést nejprve jenom hrstku těch nejdůležitějších postav, zatímco zbytek slavných hrdinů zůstal skrytý pro případné další díly. Dnes si však posvítíme na těch pár, které jste přece jen mohli ve filmu zahlédnout, ačkoliv se vlastně vůbec nedostali ke slovu. O které postavy šlo?

Grom Hellscream

Kdo četl knížky nebo hrál některou z her, bude určitě vědět, o kom je řeč. Grommash neboli Grom byl nejslavnějším náčelníkem klanu Warsong a většina orků ho uznávala už dlouho předtím, než vůbec dorazila Horda na Azeroth. Asi největším momentem slávy se ovšem stala jeho smrt na konci třetího herního Warcraftu, kdy zabil jednoho z generálů Plamenné legie, děsivého pit lorda Mannorotha. Tehdy položil život za svého přítele, budoucího náčelníka Hordy, Thralla. Od té doby se stal legendou. Ve filmu ho můžete zahlédnout hned několikrát, je to ta hnědá kupa svalů s dlouhými vlasy a pověstnou sekyrou Gorehowl.

Magni Bronzebeard

Další slavnou postavou, která se ve filmu objevila, je tentokrát člen Aliance, věhlasný král trpaslíků Magni Bronzebeard. Klan Bronzebeard má hned několik známých zástupců, kteří se ve hrách i v knížkách pravidelně objevují, Magni je ale dost pravděpodobně tím nejznámějším. Má drsné kladivo a ve filmu ho každopádně vidíte na začátku, jak Lotharovi představuje bambitku a pak na konci, při uctění památky zesnulého krále Wrynna.

Varian Wrynn

A když už jsme u toho krále Wrynna. Anduin, tedy filmová postava hraná Dominicem Cooperem, rozhodně není tím nejzásadnějším velitelem, kterého kdy Aliance měla. Nene, tím se za pár let stane až jeho syn, Varian. Ten nejprve vyrůstá daleko od domova, poté se však vrací a obnovuje zašlou slávu Stormwindu, jenže je záhy zrazen a ocitá se v zajetí. Eventuálně se mu podaří utéct, přitom se však zraní a ztrácí dočasně svou paměť. Dále následuje dlouhá cesta zpátky na trůn, na kterou mi tady ovšem už nezbylo místo, můžete si ji však přečíst například v komiksové podobě (doporučuji). Ve filmu můžete malého Variana vidět hned dvakrát, poprvé, když se loučí se svým otcem a pak na samotném konci.

Sargeras

A jsme ve finále. Bohužel, na slavného murloca, který zákeřně čeká svou příští oběť u potůčku před vesničkou Goldshire ani tentokrát nedošlo. Místo toho si pojďme říct, co to vlastně bylo za tu velkou zelenou obludu na konci epické bitvy o Strážce Medivha. Ano, ten člen máme správně. Ačkoliv to tak z filmu možná nevyznělo, čaroděj Medivh nebyl tak úplně zlý, místo toho byl posedlý duší démona, kterého zabila Medivhova matka dlouhé roky předtím, než se Medivh vůbec narodil. Řeč je o padlém titánovi Sargerasovi, který těsně před svým zničením ukryl svoji duši do Aegwynn a pak tajně čekal na svou další velkou příležitost. Tou se stal až její syn Medivh, do kterého se Sargeras přesunul během porodu a celé ty roky v něm dřímal. Nakonec ho zcela ovládl, otevřel orkům portál na Azeroth a nebýt Lothara s Khadgarem, nejspíš bychom se žádných dalších pokračování nedočkali. Ještě že je máme, což?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný