31. října 2016 15:57

FOTO: Tohle jste propásli v Doctoru Strangeovi! Ve druhé potitulkové scéně je záporák dalšího dílu, o koho jde?

Někoho to dost překvapí...

ČLÁNEK OBSAHUJE SPOILERY Z DOCTORA STRANGE

Jak už možná víte, v první potitulkové scéně Doctora Strange se objevil Thor. Tímhle propojením s Avengers ale film nekončí, v úplném závěru totiž dorazí ještě druhá potitulková scéna, která vnadí na jednoho ze záporáků (dozajista chystaného, ale zatím neoznámeného) druhého dílu. Marvel chvíli hraje drahoty a nechává ho pod kápí. Po chvíli je však odhaleno, že „temně straně“ podlehl Strangeův přítel baron Mordo.

Jak to? Vysvětlení není zas tak složité. Mordo (Chiwetel Ejiofor) po finální bitvě prohlásí, že se vydává na vlastní cestu, protože Strange a Prastará příliš nehledí na přírodní zákony. V tu chvíli to ještě nepůsobí jako nějak zásadní padoušský krok. Mordo ale záhy musí dojít k závěru, že svět ochrání jen tím, když sníží počet kouzelníků, kteří používají maggi ve svůj prospěch – a tak je začne eliminovat, přičemž začne Jonathanem Pangbornem, mužem, který Strange navedl do Kamar-Taj.

Mordo Pangbornovi sebere veškerou moc a vrátí ho tak do ochrnutého stavu, čímž se definitivně přiblíží ke svému komiksovému předobrazu. V kreslených sešitech je totiž Mordo klasickým padouchem - a co víc, dokonce se jedná o Strangeova odvěkého protivníka číslo jedna! Druhý díl Doctora Strange tak bývalé spojence postaví na opačné strany barikády. A bezpochyby bude velmi zajímavé sledovat, jestli se dočkáme stejně povedené rivality jako u (podobně vystavěného vztahu) Profesora X a Magneta.

Ano, nejspíš se k tomu všemu přihodí velký nový záporák. Mordo se Strangem se ale vedle něj dozajista neztratí, tak doufejme, že pokračování téhle marvelácké série dorazí co nejdřív!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný