22. prosince 2016 13:22

FOTO: Dočkáme se pokračování Harryho Pottera? Autorka J. K. Rowlingová čerstvě potvrdila, že píše dvě nové knihy!

Slavná autorka má pro fanoušky dobré zprávy

Letošní rok se ukázal pro autorku Harryho Pottera J. K. Rowlingovou jako poměrně úspěšný. Na divadelní scénu dorazila její nová hra Harry Potter a Prokleté dítě a v kinech zase potvrdily hlad po nových potterovkách miliony platících diváků, kteří hromadě vyráželi na Fantastická zvířata. Slavná spisovatelka ovšem nelení.

Nedávno totiž na sociální síti Twitter potvrdila, že má aktuálně kromě scénáře k pokračování Fantastických zvířat zároveň rozepsané i dvě nové knížky. Ihned poté vyloučila, že by se jednalo o pokračování knižního příběhu Newta Scamandera a také dodala, že jedna z těchto knih vyjde pod jejím spisovatelským jménem Robert Galbraith, pod kterým už v minulosti vydala tři romány. Zbývá tak ještě druhá, o které autorka zatím nechce nic prozradit, dokonce ani nemůže s jistotou říct, která z nich vyjde dřív.

Pokračování příběhu samotného Harryho Pottera už autorka v minulosti každopádně několikrát odmítla. Tato kapitola je podle jejích slov uzavřená. Kouzelnický svět ale žije dál, takže bychom se vůbec nedivili, kdyby nás Rowlingová v budoucnu překvapila zcela novým příběhem o někom, koho ještě neznáme.

Co myslíte, měla by spisovatelka pokračovat ve vytváření nových příběhů z kouzelnického světa Harryho Pottera, nebo byste si od ní chtěli přečíst něco úplně jiného?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný