17. ledna 2023 16:15

5 filmů, ve kterých zemřelo nejvíc lidí: Kde všude se překonalo 500 mrtvých?

Možná vás překvapí, že na špičce tohoto žebříčku nejsou jen typické akční řezničiny...

Které filmy jsou největšími festivaly zabíjení? Zakladatelé stránek Movie Body Counts se rozhodli, že nebudou spoléhat na dojmy, ale uplatní skutečně vědeckou metodu. Spočívá v přesném spočítání všech lidských či lidem podobných postav, které zemřou přímo v záběru daných filmů.

Na vrchol žebříčku se nepřekvapivě propracovaly převážně válečné, katastrofické či akční filmy, ale přesto se nedá říct, že by se nedostalo na pár nečekaných zápisů. Desítku otevírá akční snímek Údolí stínů (305 mrtvých), devátý Titanic (307 mrtvých), Hard Boiled (307), Grindhouse (310) a šestý Pán prstenů: Dvě věže (486). Níže najdete první krvavou pětku:

Poslední samuraj (2003) – 558 mrtvých

Co by to byl za TOP žebříček, aby se v něm ani jednou neobjevil Tom Cruise. Tentokrát v roli hrdiny americké občanské války, který se v zemi vycházejícího slunce vyrovná s vnitřními démony a na oplátku místním pomůže uvědomit si sílu vlastní identity. V čele samurajů pak vyrazí do boje za císařství a tradiční Japonsko se smyslem pro hrdinné umírání, zde v 558 případech.

Troja (2004) – 575 mrtvých

Válečný epos podle legendárního příběhu básníka Homéra si žádal i bitvu patřičných rozměrů. Dobývání mytického města Trója muselo být pořádně krvavé, což režisér Wofgang Petersen doručil. Filmařsky a dramaticky však daleko lépe zvládl souboj Achilla (Brad Pitt) s Hektorem (Eric Bana).

300: Bitva u Thermopyl (2006) – 600 mrtvých

Když si do názvu filmu dáte číslovku, tak je hezké, když si zaokrouhlená čísla držíte i v jiných oblastech. Filmová adaptace komiksu Franka Millera o boji statečné třístovky sparťanských válečníků s mnohanásobnou přesilou vojska perského krále Xerxa totiž na plátně ukáže přesně dvojnásobek mordů, tedy šestistovku. Jak poetické!

Království nebeské (2005) – 610 mrtvých

Za největšího vraha dějin by jistě šlo považovat Boha, a to nejen toho starozákonního, který klidně potrestal lidstvo za jeho hříchy tím, že ho spláchl z povrchu zemského, ale i toho pozdějšího, jehož se zmocnily církve a v jeho jméně pořádaly třeba loupežná křižácká tažení proti takzvaným bezvěrcům. Šikovným způsobem je ve filmu Království nebeské zachytil taky mistr zabijáckého řemesla Ridley Scott s aktuálním kariérním bodycountem 731, takže... ano, bez tohoto filmu by byl v zabíjení na plátně úplně jinde.

Pán prstenů: Návrat krále (2003) – 836 mrtvých

Peter Jackson svou trilogii vygradoval, jak se patří: Společenstvo prstenu – 118 mrtvých, Dvě věže – 486 mrtvých a finální Návrat krále stál život rovnou rekordních 836 stvoření. Nutno přiznat, že 524 z nich byli skřeti a Uruk-hai.

Jde sice o poetickou fantasy proslulou svým slzavým finále, ale zabíjení před zraky diváků si opravdu užívala. Stačí vzpomenout, jak se Gimli s Legolasem v průběhu boje (znovu) hecovali, kdo dá víc. Kdyby vás to zajímalo, tak samotný Návrat krále vyhrál suverénně Legolas s jedenácti zásahy, Gimli zůstal na pěti.

Zdroj: Movie Body Counts

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný