1. března 2021 00:06

7 filmů a her, které se odehrávají v roce 2020

Rok 2020 je za námi a filmový a herní průmysl musí smutnit z toho, kolik odvážných predikcí vůbec nevyšlo...

V neděli večer bude COOL patřit akční sci-fi Ghost in the Shell. Scarlett Johansson se v ní představí jako kyberneticky vylepšená policistka, která se ocitne na stopě matrixovské konspirace. Film inspirovaný stejnojmennou anime a mangou představuje svět vzdálené budoucnosti – v době vydání původního komiksu v roce 1989 byl však zasazen do relativně blízkého roku 2029! Predikce budoucnosti se v populární kultuře často liší – ostatně i na loňský rok 2020 plánovaly některé filmy a hry velkolepé události, takže... co už bychom měli mít za sebou?

07) Pacific Rim – Útok na Zemi

Hned u našeho úvodního bijáku tak trochu podvádíme – v roce 2020 se totiž v Pacific Rimu odehrává jen první scéna, v níž Charlie Hunnam přichází o svého bratra. Zbytek filmu se odehrává až pět let nato. Přesto je nesporným faktem, že jsme v roce 2020 nevedli válku s Godzillami pomocí obrovských kráčejících robotů, která by se mohla protáhnout až do půlky 20. let! Tím se však naše zklamání teprve rozbíhá…

06) Command and Conquer: Generals

V roce 2020 se odehrává také kampaň dost možná nejslavnější real-time strategie někdejší linie C&C her, v níž nechybí bitvy s fundamentalisty o přehrady, občanská válka v Hong Kongu a mnoho dalších zcela fiktivních událostí. Generals mimochodem není jediná strategie, která byla zasazena do roku 2020. Odehrává se v něm i pozapomenutá, ale neméně dobrá EndWar, v níž spolu o nadvládu bojují Amerika, EU a Rusko pěkně všichni proti všem.

05) Mise na Mars

Když se podíváte doleva a doprava, nejspíš si všimnete, že lidé na Marsu stále nepřistáli. A nezdá se, že by se to brzy mělo něco změnit (i pokud Elon Musk na Mars v příštích pár letech vyrazí, reálně to může stihnout tak do roku 2030). Přesto byla právě do roku 2020 zasazena i 20 let stará sci-fi Mise na Mars, v níž se Don Cheadle „ztrácí“ na Marsu a vyslaná záchranná mise nakonec zjistí, že má život na Zemi kořeny právě na rudé planetě.

04) Ocelová pěst

Co nás v roce 2020 minulo dál? Gladiátorské zápasy robotů! Právě na ty došlo v pozapomenuté sci-fi Ocelová pěst z roku 2011, v níž Hugh Jackman opravuje boxerského robota a snaží se tak dát dohromady i svůj rodinný život. Ocelová pěst je vlastně Rocky, kdyby Rocky byl Terminátor, a Rockyho trenér Hugh Jackman (který by byl zároveň hlavní postavou). Na nedělní odpoledne zkrátka solidní pokoukání.

03) Na hraně zítřka

O něco pozitivnější je naopak skutečnost, že kontinentální Evropa v roce 2020 nebyla vyhlazena invazí bestiálních ufonů ovládajících čas, jež mohou porazit jen Tom Cruise a Emily Blunt. Pravda, zrovna v Na hraně zítřka se tolik supertechnologií neobjevuje – a ty, které ano, nemají zas tak daleko k realitě. Třeba exoobleky už totiž máme! Jen armády nemají potřebu je nasazovat, protože zatím nebojujeme s ufouny.

02) Království ohně

Nedošlo naštěstí ani na invazi draků, jíž popisovalo postapo Království ohně. Mladý Christian Bale tu (dávno před Batmany) jako vůdce komunity na Zemi zdevastované probuzenými draky musel spolupracovat s bizarně oholeným Matthew McConaugheym. A výsledkem byl fajn biják, v němž lidé porazili draky právě v roce 2020.

01) Crysis

Právě v roce 2020 pak došlo i na fiktivní krizi na Lingshanových ostrovech. Právě zde totiž archeologové ve hře Crysis z roku 2007 objeví ufounskou loď, o níž se rvou Amíci a Severokorejci, a ústřední zbraní je přitom experimentální nanooblek dávající svému majiteli de facto superschopnosti. Možná je tedy ideální čas původní střílečku Crysis oprášit. Dnešní počítač už vám ji možná rozjede alespoň na střední detaily!

Akční sci-fi Ghost in the Shell začíná na Prima COOL v neděli ve 20.15.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný