23. prosince 2019 01:58

Které filmové hrdiny si zahrálo nejvíc lidí? Tady máte 3 slavné rekordmany!

Robin Hood nebo Sherlock Holmes jsou hrdiny tisíce tváří.

V pátek ve 20.15 se na COOLu objeví další vykreslení hrdiny z sherwoodského lesa. Robin Hood z roku 1991 sází hlavně na knírek Patricka Bergina, ne nadarmo však Robin patří mezi elitní sestavu hrdinů, které si zahrály celé baterie představitelů. Kdo v této elitní skupině patří na samotný vrchol?

3) Drákula

Prvním pašákem na holení je stařík Drákula, který sebral bratru 28 adaptací plus nějaké menší ztracené, potažmo inspirované. Za Drákulu na plátně se přitom počítají jak bijáky věrné původnímu Stokerově příběhu, tak i bizáry jako Abbott and Costello Meet Frankenstein (což je komedie z roku 1948) nebo Batman vs. Drákula (doufáme, že Drákulova máma neměla jméno Martha).

Drákulovy časy v posledních dekádách opět poněkud vyšuměly, tenhle frajer ovšem prokázal doslova nadlidskou vytrvalost, vůbec bychom se tak nedivili, kdyby někdo za pár let přišel s dalším ohromně úspěšným bijákem. To však samozřejmě až poté, co se lidem definitivně vykouří z hlav sága Stmívání.

2) Robin Hood

Budeme-li počítat i seriály, Robin Hood se vyšplhá až na celých 50 nejrůznějších variací! Slavný zbojník se poprvé objevil v němém filmu z roku 1908 (jeho název byl poněkud neinovativně Robin Hood and His Merry Men), snad pro jeho všeobecný apel na ostatní a nízkou cenu produkce se ovšem podařilo Robinovi etablovat se v nejrůznějších filmových verzích i po boku historických osobností.

V seznamu můžeme najít i takové pecky jako sovětskou verzi Brave Robin Hood z roku 1970, gangsterku Robin and the 7 Hoods, v níž je story přesazena do Chicaga 30. let a v jedné z rolí najdeme i Franka Sinatru, anebo Rocket Robin Hood, kde – uhodli jste – zbojník vede své útoky z asteroidu Sherwood v roce 3000!

1) Sherlock Holmes

I když se v posledních letech objevilo sotva dva a půl Sherlocka Holmese, budeme-li krom Downeyho a Cumberbatchovy verze počítat i Dr. House, seriál přímo inspirovaný Holmesovskou postavou, dřívější dekády byly na Holmese daleko bohatší. Odhaduje se totiž, že je Sherlock Holmes nejvíce využívanou fiktivní postavou celého posledního století popkultury!

První známý film jménem Sherlock Holmes Baffled se objevil již v roce 1900 a od té doby do kin vyrazilo kolem 250 snímků. Seznam představitelů slavného detektiva proto čítá přes sto jmen (!), a to je už panečku nějaká porce. Chcete si však skutečně vyrazit dech? Podle seznamů všech dalších děl (divadelních her, rozhlasových her, video her...) z více jazyků má Sherlock až na 25 tisíc adaptací!

Robin Hood vyrazí na Prima COOL do boje v pátek ve 20.15.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný