29. ledna 2024 00:08

6 filmových scén, které šokovaly celý svět: od tarantinovského zabití Hitlera ke koňské hlavě z Kmotra

Připomeňte si slavné filmové momenty, na které všichni koukali s otevřenou pusou...

ČLÁNEK OBSAHUJE SPOILERY!

Nedělní večer se na COOLu ponese ve znamení plechového strážce zákona – dorazí totiž moderní Robocop. Krom přestřelek i dramat tenhle snímek disponuje i překvapivým okamžikem, kdy pohlédneme na skutečnou podobu našeho kybergizovaného strážníka: a mnoho z jeho lidského já opravdu nezůstalo. Vzpomněli jsme proto na jiné šokantní scény, které nám nečekaně shodily čelist.

06) Koňská hlava (Kmotr)

Jeden by řekl, že film, v němž dojde na sériovou vraždu mnoha mafiánských bossů (a nejen jich), bude ve svém vrcholném momentu obsahovat nějaký druh úkladného násilí na lidech. Jenže zvířátka táhnou nejvíce, a tak se není čemu divit, že je absolutním vrcholem filmu, který je parodován dodnes, scéna s useknutou koňskou hlavou...

05) Smrt Hana Sola (Star Wars: Síla se probouzí)

Muselo to být. V dnešní éře legendární filmoví hrdinové neumírají. Vezměte si Marvelovky, kde vlastně umřelo jen minimum hrdinů. A když už, tak víte, že jednou bude mít svůj remake. Smrt Hana Sola v sedmých Hvězdných válkách je v tomto unikátem, který nám vhání slzy do očí i dnes.

04) Zabití Hitlera (Hanebný pancharti)

V dalších scénách už začne létat proklatě hodně krve, potažmo i jiných tělních tekutin. Tak jako ve scéně zabití Hitlera v Hanebných panchartech. Když tu duo střelců vtrhne do kabinky s Vůdcem a promění jej na rajčatový dip, skutečnost, že film popírá historii, většině diváků samovolně ejektovala popkorn z úst.

03) Meltdown (Requiem za sen)

Slavná meltdown scéna z Requiem za sen vás odnaučí brát drogy, a to skoro včetně kávy a čokolády. V jediný okamžik tu totiž máme odpudivý sex, elektrošoky i amputaci hnijící paže – naštěstí nikoliv vše z toho u jedné postavy! Na druhou stranu, finále Requiem za sen je tak mocně děsivé, že je to vlastně až otupující. To, spolu se skutečností, že ani předešlé scény nebyly zrovna pěkné, Meltdownu přece jenom trochu snižuje dopad.

02) Doktor je duch (Šestý smysl)

Vzácný příklad šokantní scény, která zároveň nevyvolávala dávicí efekt, nastal v legendárním Šestém smyslu. Když tu ve finále zjistíme, že byl Bruce Willis po celou dobu duch, stává se ze Šestého smyslu onen unikátní příklad filmu, jenž napodruhé funguje zcela jinak než napoprvé. M. Night Shyamalan se z filmu ovšem pominul víc než diváci, protože jej začal v zásadě točit pořád dokola.

01) Amputace (127 hodin)

Dost možná nejkrutější šokanterie moderní éry však vyháněla diváky z kin a nechala je omdlévat v křeslech. Amputace ruky na konci 127 hodin se rudým písmem zapsala do dějin filmu, a to ačkoliv těsně po ní začíná scéna, která vám vrátí naději do života. Ničemu nepomohla ani skutečnost, že se film natočil podle skutečné události.

Robocop začíná na Prima COOL v neděli ve 20:15.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný