13. dubna 2022 17:15

Fantastická zvířata 4: Tady je všechno, co víme o dalším filmu z potterovského světa

Zatímco diváci v kinech rozplétají Brumbálova tajemství, nastal čas shrnout všechno, co zatím víme o čtvrtém díle Fantastických zvířat.

Kouzelnická série Fantastická zvířata, která dějově předchází Harrymu Potterovi, měla být původně trilogií – nakonec však J. K. Rowlingová rozhodla, že bude mít pět dílů. Aktuální třetí s podtitulem Brumbálova tajemství není vyloženým propadákem, ale přesto návštěvnost ani reakce diváků nevyvolávají mnoho optimismu. Dokážou si tvůrci napravit reputaci? A co už vlastně víme o nadcházejícím čtvrtém dílu?

Mají Fantastická zvířata 4 scénář?

Covidová pandemie výrazně zpozdila dokončení i premiéru trojky, filmaři se navíc museli potýkat s přeobsazením Johnnyho Deppa, kterého v roli Grinderwalda nahradil Mads Mikkelsen. A čtyřka nepřijde dříve než v roce 2024. Důvod je prostý – ještě ani nezačal vznikat její scénář.

Na setkání s fanoušky v Japonsku to prozradil producent série David Heyman. Na dotaz, zda se hrdinové někdy podívají právě do země vycházejícího slunce, totiž odpověděl: „Ještě jsme ani nezačali psát scénář, takže uvidíme. Kdyby bylo po mém, určitě bychom zamířili do Japonska.

Čtyřku má psát dvojice scenáristů – potterovskou spisovatelku J. K. Rowlingovou po trojce znovu doplní Steve Kloves, jenž má za sebou i sedm z osmi filmů s Harry Potterem (vynechal jen Fénixův řád). Cíl, kam musí celá série směřovat, je přitom od začátku jasný – všechno skončí osudovým soubojem Albuse Brumbála s Gellertem Grindelwaldem, v němž Brumbál v roce 1945 zvítězí, a stane se tak vládcem Bezové hůlky. Ano, řeč je přesně o té hůlce, která hraje klíčovou roli ve finále Harryho Pottera.

Dostala Fantastická zvířata 4 zelenou?

Podle informací prestižního magazínu Variety vedení studia Warner Bros. ještě nedalo čtvrtému (a pátému) dílu Fantastických zvířat zelenou, jelikož čeká, jak si v kinech povede trojka. Odhaduje se přitom, že Brumbálova tajemství vydělají přinejlepším 400 milionů dolarů, což sice není špatné číslo, ale při nákladech 200 milionů a s připočtením výdajů na marketing už to dává důvod k zamyšlení. Obzvlášť, když se tím potvrdí klesající tendence série – jednička vydělala 814 milionů dolarů, dvojka klesla na 655 milionů a šlo o dosud nejméně navštěvovaný film ze světa Harryho Pottera.

Jaké postavy budou ve Fantastických zvířatech 4?

Dosavadní děj otevírá možnost pro návrat všech hlavních postav Fantastických zvířat – kromě Albuse Brumbála a Gellerta Grindelwalda může znovu dorazit i celá parta kolem Mloka Scamandera. Otevřeně už se však mluví o tom, že v roli Credence Holkosta neuvidíme Ezru Millera, který přitahuje průšvihy takovým způsobem, že už s ním šéfům studia zřejmě došla trpělivost.

Osvěžením čtvrtého dílu by mohla být výměna dosavadního režiséra Davida Yatese. O jeho odchodu se však spekuluje už dlouhé roky a stále k němu nedošlo (Yates natočil všechny potterovské filmy od Fénixova řádu), tak uvidíme, zda studio Warner Bros. nehodí vinu za neúspěch trojky na něj a nevydá se jinou cestou. Osud Fantastických zvířat 4 je v tuto chvíli každopádně nevyzpytatelný a možná jej ovlivní i streamovací debut trojky, k němuž by mělo dojít 45 dní po premiéře filmu v kinech.

Zdroj: Variety, ScreenRant

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný