3. listopadu 2021 13:00

Mistrovské dílo, anebo nejhorší marvelovka? Eternals zažívají nečekaný obrat

Tohle se v propojeném světě Avengers ještě nikdy nestalo...

Superhrdinská týmovka Eternals právě míří do kin, ale stihla si bohužel připsat jedno nepříjemné prvenství. Jde totiž o první film z komiksového univerza Marvel, který na populárním agregátoru recenzí Rotten Tomatoes získal hodnocení Rotten (Shnilý) – to značí, že více recenzí Eternals hodnotí negativně než pozitivně.

Počáteční ohlasy na film oscarové režisérky Chloé Zhao (Nomadland) přitom byly veskrze pochvalné, a leckdo se dokonce oháněl označením mistrovské dílo. Jenže pak začaly přibývat další recenze (často od vyhlášených zámořských kritiků), které už tak lichotivé nebyly. V důsledku toho začalo klesat i skóre na Rotten Tomatoes až na úroveň, kterou si nikdo z Marvel Studios jistě nepřál – 54 % pozitivních recenzí s průměrným hodnocením 5,8/10. V současnosti je tak tenhle poloartový superhrdinský experiment nejhůř hodnoceným filmem z marveláckého vesmíru.

Nejde mimochodem o první případ takového sešupu – prakticky stejný vývoj zažilo třeba i pokračování Wonder Woman s názvem Wonder Woman 1984 spadající pod konkurenční komiksovou značku DC. Bývá totiž obvyklé, že studia na film nejdřív pustí méně náročné kritiky a fanoušky, aby kolem něj vznikla pozitivní atmosféra. Některé si ji následně dokážou udržet, jiné už méně.

„Velký a ambiciózní superhrdinský snímek, který umí zářit stejně často, jako nudit. Eternals vedou svět Marvelu do fascinujících, ale někdy taky dost matoucích, nových směrů,“ píše se v úvodním shrnutí recenzí právě na Rotten Tomatoes.

Chystáte se na Eternals do kina, nebo vás aktuální ohlasy odradily?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný