13. února 2020 19:52

Eternals: V epické nové marvelovce je gay superhrdina, dojde i na gay polibek

Do Avengers 4 se s orientací marveláckých superhrdinů nijak výrazně nežongolovalo, v budoucnu se ale budou lámat bariéry.

Šéf Marvelu Kevin Feige už dlouho mluví o tom, že do provázaného filmového vesmíru s Avengers přibude gay superhrdina – a teď konečně víme, jak přesně tenhle slib hodlá splnit. Dlouhodobé spekulace, že se taková postava objeví v superhrdinské týmovce Eternals, se totiž ukázaly být pravdivé.

Gay superhrdinu potvrdil přímo jeden z herců, Haaz Sleiman, a jeho jméno je Phastos. Sleizman ve filmu hraje Phastosova manžela (samotného Phastose hraje Brian Tyree Henry) a postavy prý rozhodně neskrývají svoji orientaci, mají spolu dítě, a navíc dojde na polibek, u jehož natáčení brečel celý štáb dojetím.

Marvel tak opět zkusí posunout laťku toho, co je přijatelné v obrovském mainstreamovém blockbusteru. Možná si pamatujete na to, že byla homosexuální postava už v Avengers 4. Šlo však jen o chlapíka v terapeutické skupině Kapitána Ameriky (jehož hrál režisér Joe Russo) a stejně nevýrazným pokusem (v jiném disneyovském filmu) byl lesbický polibek na konci devátých Star Wars.

Polibek ze Star Wars se mimochodem v některých zemích musel vystřihnout. A to i přesto, že se odehrál „nenápadně“ v pozadí. Týmovku Eternals, která pojednává o prakticky nesmrtelných superhrdinech, kteří Zemi chrání už tisíce let, tak určitě čekají (minimálně v Singapuru, Spojených arabských emirátech a dalších zemích se striktními filmovými ratingy) nepříjemné cenzorské překážky.

Zabrání gay superhrdina tomu, aby se film s Angelinou Jolie, Selmou Hayek, Richardem Maddenem (Rob Stark ze Hry o trůny) nebo Kitem Haringtonem (Jon Snow ze Hry o trůny) stal miliardovým hitem? Pokud ano, čeká nás 5. listopadu 2020 vzácný důkaz toho, že se můžou přepočítat i u Marvelu.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný