15. září 2022 10:59

Elvis dostane další film s neobvyklou zápletkou. Zahraje si ho hvězda seriálu Euforie

Životní příběh Elvise Presleyho stále nabízí nové úhly pohledu, jak ukazuje chystaný snímek oceňované režisérky.

Hudební životopisný film Elvis patří mezi nejpříjemnější překvapení roku 2022 a zařadil se mezi žhavé oscarové kandidáty. Snímek od Baze Luhrmanna (Moulin Rouge!, Velký Gatstby) s Austinem Butlerem v hlavní roli však brzy dostane zajímavého konkurenta.

Bude se jmenovat Priscilla a jak už je z názvu patrné, půjde o perspektivu jeho manželky Priscilly Presley, kterou známe taky jako herečku (seriál Dallas, série Bláznivá střela). Komornější příběh vychází z její úspěšné biografie Elvis and Me, mapující složité soužití s králem rock 'n' rollu.

Jde o projekt držitelky Oscara, režisérky Sofie Coppoly (Ztraceno v překladu, Marie Antoinetta, Smrt panen), která si taky píše scénář. Vybrané jsou už i hlavní role – představitelkou Priscilly bude Cailee Spaeny (Mare z Easttownu, Devs) a Elvise se chopí Jacob Elordi (Euforie, Stánek s polibky).

Film zaštítí studio A24, s nímž už Coppola točila filmy V úskalí a Bling Ring: Jako VIPky. Produkce by se měla rozjet naplno až poté, co režisérka dotočí minisérii The Custom of the Country, historický příběh z počátku 20. století podle románu slavné americké spisovatelky Edith Wharton.

Zdroj: Deadline

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný