15. dubna 2024 00:05

5 nejlepších rolí nového Kurýra Eda Skreina: Od Deadpoola ke Hře o trůny

Kurýr: Restart - upoutávka

Poznejte vycházející hvězdu akčního filmu, která už má za sebou spoustu bitek a přestřelek.

V sobotu večer můžete na COOLu chytit akční drsňárnu Kurýr: Restart. Ed Skrein se v ní představí jako nová tvář Franka Martina, někdejšího elitního vojáka a nyní žoldáka, který si to na francouzské riviéře musí vyřídit s ruskou mafií. I když někdo nad Edem jako náhradou za Jasona Stathama ohrnuje nos, přinášíme pět dalších rolí, které výborně ilustrují, že na tom Ed kariérně vůbec není špatně.

05) Daario Naharis (Hra o trůny)

Možná si Daaria pamatujete jako na vousatého ničemu, co klátil Daenerys – tahle postava však začínala s tváří Eda Skreina! Zpátky v roce 2013 Ed čelil rozhodnutí, zda se má upsat Hře o trůny na několik příštích let, anebo přijmout nabídku hrát nového Kurýra. Zvolil nakonec druhou možnost – a Daario tak dostal nového představitele, zatímco Ed se vydal do nejistých vod filmové kariéry. Udělal dobře? Odpověď přišla hned během prvních dvou let...

04) Ajax (Deadpool)

Zase tolik lidí si nepamatuje, že hrál Ed hlavního padoucha v prvním Deadpoolovi. Jak si ale řekneme ještě níže, nemělo by to nikoho překvapovat. Na každý pád, Ajax Edovi zkřížil cestu již rok po Kurýrovi, nelze tak ani v nejmenším pochybovat o tom, že mu útěk ze Hry o trůny vyšel.

03) Borra (Zloba: Královna všeho zlého)

Ve dvojce Zloby si Ed střihl poměrně typickou roli nemalé části své kariéry, totiž úlohu záporáka. Snad je to jeho líbezným obličejem, který jako by byl přimontován na svalnatější tělo (a z výsledku tak rezonovala určitá psychotičnost), Ed je zkrátka po čertech často obsazován jako záporák. Ze Zloby však vytěžil, co se dalo, a opět tu příjemně překvapil.

02) Zapan (Alita: Bojový Anděl)

Prakticky totéž lze napsat i o Alitě, Edově prvním regulérním blockbusteru, v němž si pro změnu zahrál... kybernetického záporáka! Ačkoliv tedy samotný (mimochodem výborný!) film trochu zapadl a nevydělal si na pokračování, Ed v něm zas a znovu dokázal, že umí padouchy levou zadní.

01) Dick Best (Bitva u Midway)

Zřejmě největším Edovým úspěchem je však jeho drsňácký pilot Dick ve spektáklu Rolanda Emmericha jménem Bitva u Midway. Ačkoliv nejde zrovna o veleúspěšné áčko, Emmerichovo jméno má stále zvuk a Ed konečně ukázal, že ho je jen na padouchy možná trochu škoda. Pro někoho, kdo odešel ze Hry o trůny, aby naskočil restartem Kurýra do světa většího filmu, tak rozhodně jde o výrazný posun kupředu!

Kurýr: Restart začíná na Prima COOL v sobotu ve 20.15.

Ohodnoťte film Kurýr: Restart na Kinoboxu.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný