18. listopadu 2021 18:43

Bude The Rock nový James Bond? Herec přiznal osudové propojení s agentem 007

Osvalený sympaťák Dwayne Johnson se hodí do mnoha rolí, ovšem jako agenta 007 jej nejspíš vidí málokdo. On sám by se však slavné roli možná nebránil...

Poté, co Daniel Craig zdárně ukončil své patnáctileté působení v roli nejslavnějšího agenta, se bude objevovat stále více spekulací ohledně jeho možných nástupců. Osvědčených i zatím neokoukaných hereckých jmen je pochopitelně k dispozici celá řada, několik nejdiskutovanějších jsme nedávno také probrali. K tématu se však s ironií sobě vlastní vyjádřil i Dwayne „The Rock“ Johnson, který se v elegantním obleku aktuálně představuje v akční komedii Red Notice.

Ve videu, které natočil pro slavný časopis Esquire, totiž vzpomínal na zajímavé historické propojení své rodiny s bondovským univerzem. Johnsonův dědeček Peter Fanene Maivia si totiž zahrál jednoho z Bondových nepřátel ve snímku Žiješ jenom dvakrát z roku 1967! V jedné scéně dokonce s agentem 007 v podání Seana Conneryho svede povedený souboj.

„Ano, můj dědeček hrál záporáka v bondovce Žiješ jenom dvakrát se Seanem Connerym,“ přiznal Johnson v rozhovoru. „Je to úžasné. Chtěl bych jít v dědečkových stopách a stát se příštím Bondem. Nechci být záporák – musím být přímo Bondem,“ žertoval oblíbený herec s nepřehlédnutelnou muskulaturou.

Sám si totiž jistě uvědomuje, že jeho volba by byla od producentů Barbary Broccoli a Michaela G. Wilsona velmi kontroverzní. Bond se totiž prostřednictvím Daniela Craiga snažil transformovat v citlivější, introvertnější a introspektivnější postavu, což by žoviální The Rock, spoléhající především na výrazný úsměv a ještě výraznější svaly, patrně nezvládl. Ba co víc – všichni dosavadní herečtí představitelé Jamese Bonda pocházeli z Britských ostrovů, zatímco Johnson je kovaný Američan. Navzdory tomu, že dokáže utáhnout miliardové franšízy, se s jeho obsazením tedy navzdory zábavné rodinné historii počítat příliš nedá.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný