6. dubna 2023 11:51

Tvůrci filmu Dungeons & Dragons už mají plány na pokračování. Chtějí přidat oblíbenou postavu černého elfa

Tvůrci mají celkem jasno, kam by se chtěli vydat v pokračování pecky Dungeons & Dragons: Čest zlodějů.

„Když jsme se rozhodli, že se ponoříme do tohohle filmu, neměli jsme v plánu udělat z něho franšízu,“ řekla režisérská a scenáristická dvojice Daley & Goldstein magazínu Polygon, ale zároveň připustila, že ví, kam by se chtěla vydat příště. Jelikož si Čest zlodějů vede v kinech nad očekávání dobře, zdá se to čím dál pravděpodobnější.

Chtěli by se držet stávající skupiny hrdinů, které představují herci Chris Pine, Michelle Rodriguez, Justice Smith a Sophia Lilis. „Na pokračováních je dobré, že nemusíte trávit čas jejich představováním. Diváci je znají a můžete rovnou rozjet zápletku... Rozhodně bychom ale přidali některé nové postavy, s jistotou daleko více monster a samozřejmě i lokací. V jedničce jsme sáhli po Forgotten Realms, protože mají známé středověké zasazení, ale D&D nabízí hromadu světů k objevování,“ naznačil Goldstein.

Pokud budou mít možnost pokračovat, rozhodně chtějí, aby se hrdinové posunuli na vyšší level. Třeba postava barda Edgina (Chris Pine) v jedničce nikdy nekouzlí, protože by to nefungovalo v rámci příběhu, ale ve dvojce už se tvůrci chtějí držet pravidel D&D a zahrnout právě sesílání kouzel do jeho repertoáru.

Když připravovali jedničku, vyžádali si seznam třiceti nejoblíbenějších postav a monster v rámci loru D&D, což je přivedlo třeba k použití medvýra. Mnoho oblíbených postav však muselo jít stranou, speciálně fanoušky zbožňovaný temný elf Drizzt Do’urden. „Drizzta jsem zvažovali, ale nakonec jsme se shodli, že tím směrem ještě nepůjdeme. Je to však přesně ta postava, kterou by bylo vzrušující dál prozkoumat,“ prozradil Daley.

V hlavě se jim rodí i možnosti samostatných odboček, které by byly poctou bohaté historii různých zpracování D&D. „Co takhle film, v němž by Drizzt potkal osmdesátkové podoby postav,“ navrhl Daley, a narážel tak na tehdejší komiksové zpracování hrdinů, na které odkazuje scéna v bludišti jejich aktuálního filmu. „Bylo by parádní přidat je k naší skupině nebo udělat něco bokem, abychom ukázali jejich minulost,“ uzavřel Daley.

Zdroj: Polygon

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný