2. dubna 2016 12:29

Dubnová Pevnost je plná draků!

A těmi se oblíbený časopis teprve rozjíždí!

Nová Pevnost ctí tradice – a protože duben znamená již pátým rokem návrat do Západozemí, je jasné, že tentokrát její obránci i čtenáři hrají o trůny. Dočkáte se tak shrnutí všeho, co o šesté sérii kultovního seriálu víme, ale nahlédnete i do pracovny George R. R. Martina, budou vám představeny nové postavy a dojde i na trochu věštění. Zima se totiž stále blíží, ale nikdo nemá nic jisté! A jako bonus se skvělý Míla Linc pustil do vyprávění, jak drsně se hrálo o český trůn po vymření Přemyslovců.

Drsné poměry ale vládnou i v pohádkách, jak nás všechny přesvědčí Lovec v podání Chrise Hemswortha. Ten tentokrát nestojí proti jedné, ale hned proti dvěma čarodějným královnám. A obě jsou to kočky. A mrchy. U filmů ještě zůstaneme s dalšími sdrcovkami Jiřího Pavlovského. Ten tentokrát zavzpomínal na slavná anime, která pomáhala prosadit tento fenomén na Západě. Ale i literární a komiksová sekce přichází s pořádnými peckami. S novým románem pro dospělé se totiž vrací jeden z nejoceňovanějších autorů současné fantastiky – Paolo Bacigalupi ukáže, jak ostrý je Vodní nůž. Pokud máte raději domácí tvorbu, je přesně pro vás přehled tvorby českých domácích dinosaurů neboli těch největších klasiků, jako jsou Jiří W. Procházka, Ondřej Neff nebo Jiří Kulhánek.

Pamatujete si na strhující scífko Na hraně zítřka s Tomem Cruisem? Tak v Crwi vydali slavnou mangu All You Need Is Kill. jestli teda chcete vědět, jak vypadá (skoro) původní japonská verze boje proti Mimikům, prosím, račte se bavit! A pokud máte raději západní komiks, mrkněte na článek o Sochaři, grafickém románu „komiksového Aristotela“ Scotta McClouda. Tradiční dvojici povídek tentokrát obstaral Jiří W. Procházka, který vyslal čaroděje do boje s byrokracií, a autorský manželský tandem Josef a Adela Blažkovi s hororem z ne tak úplně normálního dětského hřiště...

Pro příznivce aktivnější zábavy všeho druhu pak Pevnost nabízí i nálož informací ze světa videoher, deskovek, ale geekovských filmových festivalů, jako je ten Otrlého diváka nebo Future Gate. A když jsme u geeků, už jsme vám říkali, že Pevnost přináší i novinky ze světa Prima COOL?

Tohle číslo je prostě od první po poslední stránku nacpané informacemi i zábavou. A draky, pochopitelně. Protože bez draků v dubnu ani ránu...

Dubnová Pevnost vyšla 23. března!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný