30. října 2017 10:52

Dostane X-23 vlastní film? Tvůrci famózního Logana přišli se skvělou zprávou o drsné mutantce

Komiksové filmy se mění, studia už se nebojí filmů s ženami jako hlavními hrdinkami.

James Mangold si může mnout ruce. Snímek Logan: Wolverine sklidil ovace jak od kritiků, tak i diváků a je obecně uznáván jako vůbec nejlepší z dosavadních X-Men filmů o mutantech s nadpřirozenými schopnostmi.

Rozlučkový film Hugh Jackmana a Patricka Stewarta ale kromě emocionálního završení příběhu o Wolverinovi a profesoru Xavierovi představil i novou hrdinku. Tou byla postava Laury, kterou ztvárnila mladá herečka Dafne Keen. Laura, v komiksech známá také jako X-23, disponuje podobnou sadou schopností jako slavnější Wolverine, v Loganovi ale její cesta teprve začíná a režisér snímku James Mangold si toho je dobře vědom.

„Úspěch Wonder Woman jenom dokazuje, že se studia už nutně nemusí bát filmů s ženskými protagonistkami,“ říká režisér. Ten podle svých slov momentálně zpracovává námět a chystá scénář. Série X-Men v této době zažívá menší renesanci s filmy jako Deadpool, Logan nebo chystanými New Mutants. V příštím roce se zároveň dočkáme také týmovky X-Men: Dark Phoenix s Jessicou Chastain v roli záporačky. Existuje tak poměrně vysoká šance, že bychom se spin-offu s malou X-23 v budoucnu přece jen mohli dočkat. Chtěli byste ho?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný