14. února 2022 14:15

Tajné cameo v traileru Doctora Strange 2 vyráží dech. Nejdůležitější X-Men je zpátky!

Druhá sólovka Doctora Strange se v rozebíhání mezi paralelními dimenzemi evidentně nebude držet zkrátka...

Plnohodnotný trailer na snímek Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství nalákal fanoušky áčkových komiksáren na další marvelovské dobrodružství zase o trochu víc. Hrátky se zmíněným mnohovesmírem, jež byly naťuknuté ve třetím Spider-Manovi, mají zjevně obrovský potenciál k vizuálním i příběhovým veletočům, což se podle mnoha fanoušků projeví i v jednom velmi speciálním cameu.

Už dlouho se hovoří o možném propojení příběhových linií Avengers a X-Menů, jelikož obě komiksové série spadají pod vydavatelství Marvel. Zatím si však ústřední mozek marvelovských filmů Kevin Feige spíše chystal pozici a nechával fanoušky čekat, kdy a jak se očekávané propojení superhrdinských světů uskuteční. Nyní se ho možná už konečně dočkáme.

V traileru na druhého Doctora Strange totiž v jeden moment zazní hlas, který pronese „Měli bychom mu říci pravdu“ – a internetoví diskutéři ho (i díky siluetě plešatého pána na vozíčku v čase 1:18) okamžitě přiřkli Patricku Stewartovi, představiteli Profesora X ve starších snímcích o X-Menech. Stewartova účast v příběhu Doctora Strange se nicméně neobejde bez kontroverzí.

Slavný anglický herec totiž před časem hovořil o schůzce s Kevinem Feigem, na níž ale údajně svůj návrat do oblíbené role vyloučil. Přitom již dříve tvrdil, že se filmem Logan: Wolverine z roku 2017 s ústřední postavou X-Menů definitivně rozloučil. Pokud se však Feigemu skutečně podařilo nositele Řádu britského impéria ke spolupráci přemluvit, zapadalo by to do drbů o rozsáhlých dotáčkách, které probíhaly během loňského podzimu a jejichž cílem údajně bylo přidat více cameo rolí a představit další postavy z paralelních vesmírů.

Možný výskyt Profesora X v dobrodružství Doctora Strange by přitom nebyl žádným scenáristickým výstřelkem, nýbrž by navazoval na dění ve sféře komiksů. Už v roce 2005 se totiž v rámci série New Avengers objevilo tajné superhrdinské uskupení s názvem Illuminati, kde bok po boku stanuli (mimo jiné) Doctor Strange, Profesor X, Iron Man a Reed Richards z Fantastické čtyřky.

Je tedy dost dobře možné, že v rámci Strangeových skoků mezi dimenzemi uvidíme i iluminátskou partičku včetně ikonického Charlese Xaviera. A to si po Avengers: Endgame leckdo myslel, že už není kam pokračovat!

ZDROJ: Small Screen

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný