7. února 2020 08:45

Doctora Strange 2 má natočit režisér původního Spider-Mana

S Doctorem Strangem 2 to právě začíná být nesmírně zajímavé.

Na začátku ledna jsme zjistili, že Scott Derrickson nenatočí Doctora Strange 2. Zatímco u jedničky si s Marvelem ve všem rozuměl, jejich představa dvojky se očividně nesladila, takže se (podobně jako u Ant-Mana) bude měnit hlavní dohled. Kdo Derricksona nahradí? Chvíli se spekulovalo o několika méně známých režisérech. Marvel však nakonec začal jednat se Samem Raimim, jenž má na kontě nejen hororovou trilogii Evil Dead, ale samozřejmě i původní Spider-Many s Tobeym Maguirem.

Derrickson už Raimiho stihl podpořit na Twitteru, takže by nemělo jít o prázdnou spekulaci. A my se můžeme (pomalu) začít těšit na to, jak se Raimi vyrovná s mnohovesmírem, který se v Doctoru Strangeovi 2 vytěží na absolutní maximum. Už od července 2019 víme, že ve filmu bude Elizabeth Olsen jako Scarlet Witch. Ještě důležitější však jsou spekulace z poslední doby, jež naznačují účast mnoha marveláckých postav z jiných vesmírů.

Patrick Stewart například potvrdil, že se s Marvelem bavil o Profesoru X. A i když prý návrat do role neplánuje (Logan mu jako rozlučka stačil), dost možná se řešilo cameo právě v Doctoru Strangeovi 2, na něž by mohla kývnout spousta jiných lidí. Ten nejočividnější? Ano, Raimi by do filmu mohl (na chvilku) přitáhnout Tobeyho Maguiera jako Spider-Mana. Vzhledem k tomu, že je premiéra až 6. května 2021, se ale připravte na to, že se podobné malé radosti ještě dlouho nepotvrdí.

Karel Ryška

šéfeditor FTV Prima, COOL & ZOOM

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný