28. dubna 2022 16:00

5 největších otázek kolem Doctora Strange 2: Bude v něm i Spider-Man?

Nový český trailer filmu Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství

Prakticky každá upoutávka Doctora Strange 2 vyvolává nové otázky, které zatím mají jen částečné odpovědi...

Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství otevře brány do paralelních světů už 5. května 2022. Čím víc se blíží datum premiéry, tím narůstá množství otázek, co všechno film stále skrývá pod pokličkou a čím fanoušky překvapí. Příběh mu totiž otevírá takřka nekonečné pole možností. Dali jsme dohromady všechny dostupné střípky, abychom zkusili najít klíč k těm největším z nich.

5) Kdo bude hlavní záporák?

Kandidátů je více, ale mezi ty největší patří kouzelník v zelené kápi Baron Mondo (Chiwetel Ejiofor), který v potitulkové scéně prvního Doctora Strange prohlásí, že problémem je příliš mnoho kouzelníků. Víme, že se ve dvojce objeví minimálně jedna z jeho variant, která zřejmě bude chtít tento problém jednou provždy vyřešit.

Jenže trailery ukázaly, že velkou roli sehraje i Wanda Maximoff neboli Scarlet Witch. Ta je držitelkou starodávné knihy magických znalostí a mocného artefaktu Darkhold, díky němuž je jednou z nejmocnějších postav marvelovského vesmíru. Z trailerů víme, že se objeví její temná varianta stejně jako několik temných variant samotného Strange, kterým se níže věnujeme samostatně.

4) Objeví se Vision?

Jelikož film navazuje na události seriálu WandaVision, dalo by se to očekávat, ačkoli účast Paula Bettanyho, hereckého představitele tohoto synthezoida, nebyla potvrzena. Sám Bettany v rozhovoru pro magazín Entertainment Weekly na otázku, zda ještě uvidíme Visiona, mnohé naznačil: „Na konci seriálu WandaVision vidíte Visiona odletět do dáli, což je otevřený konec. A Kevin Feige (šéf Marvel Studios) nemá rád otevřené konce. Tuším, že se zase obléknu do kostýmu, ale netuším, kdy to bude.“Vision tak ve dvojce Doctora Strange 2 buď nebude... anebo Bettany jako obvykle mlží!

3) Kolik uvidíme verzí Doctora Strange?

Potvrzené už je, že se ve filmu zhmotní minimálně další dva Strangeové (kromě toho „našeho“). Prvním bude zlý Sinister Strange a druhým hrdinný Defender Strange. V komiksech však najdeme spoustu dalších variant, jakými jsou The Necromancer, Punisher Strange nebo ženská varianta Clea.

Velice zajímavou variantou je i Dr. Strangefate z komiksového crossoveru od Amalgan Comics, který je vlastně spojením postav Doctora Strange, Doctora Fatea a zejména pak Charlese Xaviera neboli Profesora X, zakladatele X-Menů. Jenže přítomnost Charlese Xaviera (v podání Patricka Stewarta) v jednom z trailerů naznačuje, že se on a Strange ve filmu objeví separátně a na žádné křížení tudíž nedojde.

2) Kdo jsou členové filmových Illuminati?

Tajné sdružení superhrdinů bylo poprvé představeno v sešitu New Avengers #7 v roce 2005. V původním týmu jsou kromě Doctora Strange a Profesora X ještě Mr. Fantastic (lídr Fantastic Four), Namor, Black Bolt nebo Iron Man. Mezi pozdější rekruty patří Black Panther, Hulk, Captain America, Medusa či Beast. Fanoušci z trailerů usuzují, že by ve filmu měl být v Illuminati i Baron Mondo, jinak ale kromě Profesora X a Defendera Strange žádní další členové potvrzení nejsou.

1) Překvapí nás Maguireův Spider-Man?

Mezi zbožná přání fanoušků patří, aby bránou mnohovesmíru prošel i Spider-Man z první filmové trilogie, kde byl Peterem Parkerem herec Tobey Maguire. Takové úvahy rozhodně dávají smysl, jelikož nového Strange režíruje Sam Raimi, který stál i za celou zmíněnou pavoučí trilogií. Obnovení osvědčené spolupráce se přímo nabízí, reálně ale nikdo neví, jestli Marvel tohle eso vytáhne anebo nás po triu Spider-Manů další maguirovský comeback nečeká.

Zdroj: Screen Rant, Cinema Blend

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný