26. února 2024 00:01

6 dlouhých filmových sérií, které ještě pořád neskončily

Někdy prostě není důvod skončit. A Hollywood to dobře ví...

V pátek večer se na COOL probije pátý díl Rockyho. Boxerská legenda poprvé vlezla do ringu v roce 1976, a i když hlavní série dávno skončila šestým dílem, její spin-off Creed vypráví Rockyho příběh dál. Než se tedy dočkáme Creeda IV, pojďme si proběhnout další filmové série, které také odmítají skončit.

06) James Bond

Hned zkraje možná trochu podvádíme, jelikož přes 60 let stará bondovská sága nemá ani jednotnou story, ani jednotné představitele hlavních hrdinů. V 60. letech to byla parodie na špionské příběhy, v 70. a 80. letech parodie na sebe sama, v 90. letech to byla akční mlátička a dnes... je to dramatický thriller. Snad právě díky schopnosti se přizpůsobit trendům má však 007 takovou výdrž a v nějaké formě tu s námi zřejmě bude nejméně další půlstoletí.

05) Planeta opic

Psal se rok 1968, když diváci poprvé navštívili svět, kterému vládnou opice. Dnes máme – zejména díky prequelové trilogii – zapsanou Planetu opic jako moralitku o tom, jak lidstvo sejde z moci. Ve své éře však bylo odhalení, že se nacházíme na Zemi, nikoliv na generické sci-fi planetě, dechberoucím twistem na úrovni premisy Matrixu. Možná i proto je tato message stále populární – lidstvu totiž vyhynutí vlastně hrozí stále. A vůbec nikoho tudíž nemohlo překvapit, když byly oznámeny další díly v režii Wese Balla (Labyrint), na kterých se momentálně pilně pracuje.

04) Star Wars

Naproti tomu Hvězdné války jsou tu s námi „teprve“ od roku 1977 a mezi svými jednotlivými trilogiemi si s gustem vždy rády daly pauzu. Přesto udržoval plamen někdo jiný – knihy, komiksy, hry. U Hvězdných válek se poprvé stalo něco, co bychom mohli označit za vznik „filmového vesmíru“. Diváci se zamilovali nejen do postav, ale i do prostředí. Stovky expanzí ukazující minulost, přítomnost i budoucnost jedné předaleké galaxie zaručují, že nám její obraz ani v budoucnu nesejde z mysli – a v roce 2026 to má podpořit další epický celovečerák!

03) Saw

Dostáváme se pomalu do moderní éry, i zde jsou však k nalezení série, které mají želví životnost. Stejně jako v případě Planety opic také sága Saw operuje s tématem, které je věčné, strach z toho, že vás chytí divně obléknutý pán a nasadí na hlavu rébusoidní mašinu, je zkrátka silnější logika. Ačkoliv tak Saw slibuje již dlouhé roky vyvrcholení, aktuálně je za námi již desátý díl a na podzim 2024 se dočkáme jedenáctky...

02) Rychle a zběsile

Ani série Rychle a zběsile se do důchodu nechystá. Že není příliš kam jít? Omyl, který jen ukazuje nízkou představivost. V devátém díle se Rychle a zběsile podívalo až do vesmíru a desítka se také nedržela zrovna při zemi. V jedenáctka se pak samozřejmě vrací kupa postav, tak uvidíme, zda opravdu půjde o slibované velké finále...

01) Marvelovky

Nepřehlédnutelným pojmem je od roku 2008 „marvelovka“. Mnozí se snaží úspěch světa Kapitána Ameriky, Iron Mana a dalších superhrdinů okopírovat, ale většina neúspěšně. Kombinace pozitivního přístupu k fanouškům spolu s komediální lehkostí a sympatickými představiteli učinila z marvelovek tak dlouhosáhlý hit, že má studio (i přes mizérii posledních let) plány na další díly až do... konce kinematografie? A až na něj dojde, nejspíš prostě dostaneme reboot!

Rocky V začíná na Prima COOL v pátek ve 20:15.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný