22. července 2021 12:42

Tvůrce kultovního filmu District 9 konečně promluvil o chystaném pokračování. O čem bude?

Fanoušci se konečně dočkali něčeho konkrétního.

District 9 z roku 2009 sklízel úspěch jak u kritiků, tak u sci-fi fanoušků po celém světě. Jejich dlouholeté prosby za pokračování byly konečně vyslyšeny. Režisér a scenárista filmu Neill Blomkamp totiž v rozhovoru pro magazín ING prozradil, že právě sepisuje jeho příběh. Měl by se jmenovat District 10.

"Práce na scénáři pokračují a vše vypadá dobře. Trvalo mi deset let, abych přišel s důvodem, proč ho udělat, aby nešlo jen o obyčejné pokračování. Americkou historií se táhne téma, které mi přišlo, že skvěle zapadá do světa Districtu 9 a dalo mi motivaci pracovat na druhém dílu. Makám na tom a každým dnem jsem blíž," řekl Blomkamp.

Jihoafrický filmař, který je podepsaný taky pod filmy Elysium a Chappie, se nechal v případě Districtu 9 inspirovat politikou rasové segregace v jeho rodné zemi. Americké dějiny mu v rozvíjení tohoto tématu jistě mají hodně co nabídnout.

Momentálně však dokončuje horor Demonic a podílí se taky na vývoji videoherní střílečky v novém studiu Gunzilla Games, které tvoří veteráni z Cryteku, Ubisoftu či EA.

Těšíte se na návrat do světa Districtu 9?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný