31. ledna 2019 15:05

Děsivé únorové pátky na Prima COOL: Elitní jednotka vs. zabijácký Mamut

Únor nebude na horory suchý.

Také v únoru se můžete těšit na pravidelné děsivé pátky (byť s pár výjimkami...) na Prima COOL. Představí se Válečná banda z druhé světové, ničivý Mamut, afgánské válčení v Rudém písku i svérázná hororová parodie Vrah zůstal po škole.

Válečná banda

Na COOLu poběží: v pátek 1. ledna od 22.15

Čtyři roky nazpět si Dolph Lundgen a Mickey Rourke řekli, že si natočí takové vlastní poloviční Postradatelné - Válečná banda z prvního únorového pátku je výsledkem jejich snahy s rejžou Ryanem Littlem (Přežili jsme Ardeny). V drsárně z druhé světové se americká elitní jednotka pod vedením Luka Gosse (záporák ve druhém Hellboyovi) vydá za nepřátelské linie zničit nacistické superdělo V3. Pomáhat jim v tom však bude právě Lundgren jako maniakální důstojník a Rourke jako německý odbojář.

Mamut

Na COOLu poběží: v pátek 8. ledna od 22.15

Týden na to se z války konečně přesuneme vstříc hororu! V béčkovině Mamut totiž dojde na noční můru každého paleontologa - do muzea jménem Pleistocene udeří meteor! Namísto poškození vzácných nálezů se ale začnou dít prapodivné věci - městečko se začne ochlazovat, a logicky dojde i na probuzení tisíce let dřímajícího mamuta. Je tak třeba povolat vědátory, kteří musí mamuta zastavit dřív, než městečko skončí jako v Godzille! Klasický mix hororu, katastrofického filmu a závodu s časem vám v jedné z hlavních rolí se představí i Summer Glau, kterou znáte třeba ze seriálů Firefly, Arrow nebo Terminátor: Příběh Sáry Connorové.

Rudý písek

Na COOLu poběží: v pátek 15. ledna od 22.15

Předposlední únorový pátek pak přinese jak válčení, tak děšení! Rudý písek totiž odvypráví příběh americké jednotky v Afghánistánu, na kterou si krom Al-Káidy zasedne i pomstychtivá entita. Jen tak si v cizí zemi zničit prastarou afgánskou sošku se totiž příliš nevyplácí! Krvavý horůrek plný válečných metafor se může pochlubit mmj. i J.K. Simmonsem (Spider-Man) ve vedlejší roličce. Hororové fajnšmekry možná bude zajímat i fakt, že je režisérem filmu Alex Turner, který má na triku také kultovku Hněv duší z roku 2004.

Vrah zůstal po škole

Na COOLu poběží: v pátek 22. ledna od 22.15

Temný únor pak zakončí komediálně-hororová kudrlinka! V bijáku Vrah zůstal po škole totiž řádí sériový vrah - ředitel se přitom domnívá, že jde o šíleného studenta. Nenapadne jej tak nic lepšího, než podezřelé nechat po škole a čekat, co se bude dít - to ale pro většinu žactva jen znamená, že jsou uzavření v jediné místnosti a mají skoro jisté, že je někdo z nich vrahoun. V parodicky laděném bijáku se představí Josh Hutcherson předtím, než se proslavil v Hunger Games, či Shanley Caswell předtím, než se proslavila v peckovém hororu V zajetí démonů.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný