30. září 2019 07:19

Děsivé říjnové pátky na Prima COOL: Prokletý klaun vs. Vesmírná tělesa

Ano, v říjnu trochu uhneme od děsu – nabídneme vám totiž jeden kult žánru parodie, western a duo svižných béček!

Smrtící hadohlavci

Na COOLu poběží: v pátek 4. října od 22.15

Výjimečně jen napůl hororový říjen zahájíme na zoologické notě. První večer měsíce vás totiž svlaží Smrtící hadohlavci! Ty pro změnu nevyloučily ze svých střev pozemské útroby, ani nepřiplavali z prehistorické bažiny – namísto toho jde o výsledek genetického experimentu, který skončil v Louisianě po havárii letadla. Hybrid mezi rybou a hadem disponuje více zuby než odpadkový koš průměrného dentisty a rozhodně oplývá mnohem větší agresivitou. Připočtěte spoře oděné hrdiny a hrdinky, kteří na hadohlavce narazí, a párty film na úvod podzimní pařby je jasný.

Prokletý klaun

Na COOLu poběží: v pátek 11. října od 22.15

O týden později si dáme další příjemné podzimní téma – strašidelné klauny! Ty sice známe už velmi dobře z To, Prokletý klaun od Eliho Rotha (Hostel!) na ně však nabízí zase jiný pohled. Tentokrát je totiž sám hlavní hrdina oním klaunem! Realitní makléř Kent si jednou vezme kostým klauna, aby potěšil svého synka (hádáme, že asi adoptivního), jenže den nato zjistí, že kostým nemůže sundat. Je totiž prokletý! Kent sám se tak mění v šílené monstrum, zároveň si celou svou transformaci bolestivě uvědomuje. Zkrátka ideální biják na konec pracovního týdne!

Mladé pušky II

Na COOLu poběží: v pátek 18. říjnové od 22.15

Víme, že prahnete po létě, a tak vám polovinu měsíce prosluníme westernem z roku 1990, v němž mladý Kiefer Sutherland nebo ještě mladší Viggo Mortensen nahánějí po Divokém západě Emilia "Jsem Brácha Charlieho Sheena" Esteveze. Ačkoliv z bijáku doslova stříká estetika 90. let (ostatně stačí pohlédnout na plakát níže), právě to je krásná přidaná hodnota pro pamětníky. Mladé pušky II navíc poměrně věrohodně recitují skutečný příběh Billyho Kida, takže se u toho všeho střílení navíc fajnově vzděláte.

Vesmírná tělesa

Na COOLu poběží: v pátek 25. října od 22.15

To nejlepší si ale dáme na konec! Kultovní parodie Spaceballs alias Vesmírná tělesa si v roce 1987 vzala na paškál Star Wars, Vetřelce a další klasiky svého žánru – a výsledek byl překvapivě dobrý! Však také Spaceballs natočil klasik parodie Mel Brooks, který vytvořil i Němý film nebo Bláznivý příběh Robina Hooda a ovlivnil způsob, jak se parodie natáčely i o generaci později.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný