1. listopadu 2018 19:34

Děsivé listopadové pátky na Prima COOL: Od Hvězdné brány k Legii

Strašidelná zábava na dlouhé listopadové večery...

I předposlední měsíc roku se můžete spolehnout na pátek ve znamení hororů. Tedy... s jednou výjimkou!

Hvězdná brána: Archa pravdy

Na COOLu v: pátek 2. listopadu od 22.05

Největší pecku měsíce si tentokrát dáme hned na úvod kalendáře. Archa pravdy z roku 2007 navazuje na poslední díl seriálové Hvězdné brány (SG-1) a završuje jak příběh války s Orii, tak do mixu přihazuje i kapku Replikátorů. Tým SG-1 tu musí na palubě pozemského křižníku Odyssey cestovat do domovské galaxie Oriů, kde údajně existuje prastará antická zbraň, která může vše zakončit – ona titulní Archa pravdy. Film je tak sice v zásadě glorifikovaným seriálovým dvoudílem, ale natočeným s vyšším rozpočtem, ve filmovém formátu nebo třeba s původním symfonickým soundtrackem! Pro každého, kdo si pamatuje původní premiéru seriálové Hvězdné brány, tedy první dvoudíl Děti bohů z roku 1997, je Archa pravdy zkrátka povinnost!

Vraždící opice

Na COOLu v: pátek 9. listopadu od 22.20

O týden později se žánr konečně změní na standard, protože se náhle dočkáme překvapivého útoku krvavých primátů. Vše začíná nevinným dárkem, totiž zakoupením malé opičky. Jenom málokdo však mohl dopředu tušit, že tato slečna žije dvojím životem a po nocích se mění na vražednou bestii terorizující každého, kdo se dostane do křížku s jejím nic netušícím majitelem. Brzy se ukáže, že vše souvisí s démonickými opicemi z Číny, které se omylem dostaly na černý trh – a podobně zábavnou "logikou" pak bude příběh pokračovat až do svého finále.

Vražedná chapadla

Na COOLu v: pátek 16. listopadu od 22.15

O sedm dní později se ocitneme ve spárech Vražedných chapadel. Tentokrát máme tu čest s bijákem natočeným v duchu Čelistí, jenom s tím rozdílem, že se tu maloměstský ostrůvek ocitne v obležení obří olihně! Ačkoliv zápletku zná každý, kdo za život alespoň jednou slyšel pojem "klišé", díky víceméně neznámým hercům v hlavních rolích mají Vražedná chapadla alespoň jednu podstatnou výhodu – nikdy nevíte, kdo umře. Absence velkých jmen zkrátka garantuje překvápko. Výjimkou z pravidla je přesto James van der Beek z Dawsonova světa, který si tu střihne hlavní úlohu.

V pařátech smrti

Na COOLu v: pátek 23. listopadu od 22.15

Přehlídka béčkových kvalit pokračuje i týden nato se šlágrem V pařátech smrti. V těch se ocitne parta někdejších středoškoláků, kteří si vyrazí do hor připomenout si kalby jako za starých časů. Jak už to ale při podobném veselí chodí, neúmyslně srazí důchodkyni! Namísto Tajemství loňského léta snímek kráčí po odlišném druhu inspirace, totiž hororu Stáhni mě do pekla – onou přejetou je totiž samozřejmě cikánská kouzelnice, která své vrahy s posledním výdechem prokleje. Stále však jde o film z produkce Syfy, kletba tak na sebe záhy vezme podobu obřího ptáka, který začne všem trhat hlavy a končetiny. Zkrátka ideální snímek na páteční zábavu!

Legie

Na COOLu v: pátek 30. listopadu od 22.15

Finále listopadových pátků se pak ponese na vlně apokalypsy. Na tu dojde v osm let starém bijáku Legie, v němž malý motorest v mojavské poušti ztratí spojení se zbytkem světa. Nakonec se ukáže, že nejde ani o zombie apokalypsu, ani o mimozemskou invazi. Namísto toho Legie přináší poměrně svěží ideu náboženské apokalypsy v původním smyslu slova – jenom s tím rozdílem, že na svět útočí davy andělů obsazující lidská těla a vše může spasit jedině padlý anděl, který stále stojí na straně lidstva. Legie šla s touto premisou svého času i do kin, v jejích hlavních rolích ostatně najdeme Dennise Quaida (Vnitřní vesmír), Paula Bettanyho (Vision z Avengers) nebo Adrianne Palicki (Agenti S.H.I.E.L.D.). Na jejím základě pak mimochodem vznikl i pozdější seriál Dominion.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný