31. května 2021 00:05

6 nejzábavnějších popkulturních odkazů v Deadpoolovi: Kam propašoval narážku na Avengers?

Zachytili jste všechny odkazy v Deadpoolovi?

V sobotu večer se na COOLu rozjede komediální pecka jménem Deadpool! Žoldák s prořízlou pusou a rancem popkulturních hlášek, který si tropí šoufky z celého komiksového žánru, chytil v roce 2016 za srdéčko nejednoho milovníka filmů – a to nejenom svým novátorským pojetím, ale i tím, že se nebál citovat konkurenty. Pochytili jste všechny jeho narážky?

06) Green Lantern se (z)vrací

Jak všichni fanoušci vědí, Ryan Reynolds přímo miluje svou roli v Green Lanternovi – několik narážek na svůj předešlý pokus na poli komiksových filmů si tak nemohl odpustit ani v Deadpoolovi. Když Wade prochází programem Weapon X, žádá jenom toliko, aby jeho superhrdinský oblek nebyl zelený... nebo animovaný. Krom toho na Green Lanterna odkazuje i kartička v peněžence během úvodních titulků. Ale o těch ještě víc níže.

05) Nezbytné cameo Stana Lee

Nešlo by o film s marveláckým „hrdinou“, kdyby se v něm neobjevil sám Stan Lee! Jasně, Lee nebyl autorem Deadpoola, nelze ale popřít jeho obří vliv na úspěch studia a komiksového žánru obecně. Ve filmu samotném se Lee objeví jako... uvaděč ve stripklubu, který si svou práci zjevně dovede řádně užít. Krom toho se ovšem Stan Lee dostal i na plakáty filmu.

04) Bitva na Hellicarrieru

Poměrně nedoceněnou pikanterií je lokace finální bitvy – ačkoliv filmaři Deadpoola neměli práva na ostatní superhrdiny, které v rámci filmových marvelovek drží Disney, zasadili přesto finální rotyku na palubu vyřazeného hellicarrieru. Tedy mašiny, která se objevila v prvních dvou Avengers a ve dvojce Kapitána Ameriky. Vskutku povznášející reference!

03) Narážka na Bladea

Po Green Lanternovi je Blade 3 dalším snímkem, který Reynolds přímo k smrti miluje. Hrál v něm totiž jakéhosi proto-Deadpoola – upírobijce Hannibala Kinga, jehož výzbroj není Deadpoolovi nepodobná. Samotný film Deadpool zmíní Bladea jenom v jedné větě, když Weasel mluví o druhém díle Bladea před Ajaxem, a Angel. Oproti jiným narážkám nejde o nějak odzbrojující referenci, i podobná připomínka klasiky ale zahřeje u srdce nejen kardiaky.

02) Wolverine je láska

Spojení mezi Deadpoolem a Wolverinem existuje jak na stránkách komiksu, tak i mimo ně. V komiksu je Deadpool produktem programu Weapon X stejně jako Wolverine. Přímo ve filmovém Deadpoolovi pak zazní i to, že je Hugh Jackman člověk, kterého musel Reynolds přesvědčit, aby mohl svůj biják natočit – a na konci filmu se Wade za Jackmana/Wolverina přímo i maskuje v perfektní ukázce spojení humoru, metareferencí a dojáku!

01) Který profesor?

Pokud by však někdo stále pochyboval o tom, že Deadpool střílí metanarážky nalevo i napravo, stačí vytáhnout scénu, v níž Colossus zajme Deadpoola s cílem odtáhnout ho před Profesora X. „McAvoye, nebo Stewarta?“ táže se Wade, narážeje na oba představitele profesora Xaviera. A divák, který zná ságu X-Men trochu intimněji, se chtě nechtě musí pousmát!

Deadpool začíná na Prima COOL v sobotu ve 22:05. Pokud o něm chcete vědět úplně všechno, zamiřte do našeho speciálu!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný