7. listopadu 2017 14:27

Deadpool a Wolverine konečně v Avengers? Tady se dozvíte, proč je to reálnější než kdy dřív!

Splní se fanouškům odvěký sen?

Hollywoodem otřásla jedna z nejzásadnějších novinek letošního roku. Mocný Disney se totiž snaží koupit studio 20th Century Fox, které má pod palcem X-Meny, Deadpoola, Vetřelce, Predátora, Smrtonosnou past nebo Avatara. Jak možná víte, Disney si v minulosti pořídil Marvel, Pixar a Lucasfilm, takže velí všemu od Avengers až po Star Wars. A přestože jsou Foxové o dost větší než tyhle firmy, jejich nákup rozhodně není nereálný.

Vyjednávání jsou v tuhle chvíli na mrtvém bodě – studia se totiž neshodla na tom, jak by celý nákup proběhl. Zveřejnění jednání ale nebude náhodné a mohlo by vést k dalšímu pokusu, který by v případě úspěchu překopal hollywoodské poměry.

Jak přesně? Disney se už takhle blíží k monopolu a (hlavně díky marvelovkám a Hvězdným válkám) drtí konkurenci v mnoha směrech. S nákupem Foxů by se pak vliv studia razantně zvýšil a za chvíli by se mohlo stát, že z šesti mocných hráčů, kteří drží trh v rovnováze, zbyde jen hrstka statečných, kteří budou soustavně dobíhat Disneyho.

Jak jste se dozvěděli z titulku, nákup Foxů by v první řadě znamenal přesun práv na Deadpoola, Wolverinea a X-Meny zpátky k Marvelu. Fanoušci by se tak mohli dočkat vytouženého crossover s Avengers, a to samé by zřejmě potkalo i dvakrát zaříznutou Fantastickou čtyřku.

Chtěli byste, aby tenhle obchod vyšel? Anebo vám odkoupení Foxů nepřijde jako dobrý nápad? Dejte vědět v komentářích!

Karel Ryška

šéfeditor FTV Prima, COOL & ZOOM

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný