1. listopadu 2021 00:01

Bude Deadpool 3? Tady je všechno, co o filmu zatím víme

Vrátí se Ryan Reynolds do role ukecaného žoldáka Wadea Wilsona?

V sobotu večer si na COOLu můžete vychutnat dvojku Deadpoola. Wade Wilson se v ní vrací s takovou porcí hlášek a odkazů, že se biják – podobně jako jednička – nesmazatelně zapsal do moderní filmové historie. Navzdory obrovským tržbám se nicméně třetí díl dost zpozdil a chvíli to dokonce vypadalo, že vůbec nebude.

Co se mělo dít?

Problém nebyl ani v ohlasech, ani v ziscích druhého dílu Deadpoola. Ba naopak! Snímek byl obrovský hit a bylo zjevné, že má Deadpool velký potenciál do budoucna – tím spíše, že si klasičtí X-Meni tak trochu vystříleli všechny nápady. Příchod dalšího filmu byl původně zcela jistý, i když by možná nešlo o další sólovku s Wadem Wilsonem.

Už od roku 2013 se totiž připravoval spin-off jménem X-Force, který měl být drsnou deadpoolovskou verzí Avengers. Po dvojky tak studio 20th Century Fox upnulo své síly právě k tomu, aby přímčarou sérii rozšířilo do filmového světa s vícero postavami.

Sám Reynolds to přirovnal k čemusi, jako když Iron Man po dvou sólovkách neskočil rovnou do trojky, ale nejdřív do Avengers. Týmovka X-Force měla přinést více téhož, co si diváci oblíbili jak ve světě X-Menů, tak i Deadpoola. Hvězdou by pořád byl Reynolds a z X-Force měl samozřejmě být eRkový (dospělácký) biják, takže by šlo i o něco na způsob „Deadpoola 2,5“.

Premiéra X-Force by teoreticky byla v roce 2020, jen aby v brzké budoucnosti (hádáme maximálně rok 2022) dorazil i Deadpool 3, jehož Reynolds přirovnal k servírování Iron Mana 3 právě po Avengers. Deadpool sám by se mohl později vyskytovat v řadě jiných filmů a komiksovky of Foxů na něm mohly stát dalších 20 let podobně, jako předešlých 20 let stály na Wolverinovi.

Jenže...

Nejspíše jste postřehli, že bylo v prosinci 2017 oznámeno, že Disney koupil filmovou společnost 20th Century Fox. Obchod století znamená, že veškeré značky Foxů nyní patří hračkářské velmoci. Pro fanoušky marvelovek jde o dobrou zprávu – Deadpool a X-Meni se de facto vracejí domů. Marvel, také patřící pod Disneyho, nyní vlastní práva na své rodinné stříbro jen s několika málo výjimkami (zapůjčený Spider-Man, distribuční práva na sólové filmy s Hulkem atd.).

To všechno razantně změnilo budoucnost samotného Deadpoola. Disney totiž veškeré rozdělané projekty Foxů, tedy jak X-Force, tak Deadpoola 3, nejprve označil za pozastavené, jen aby se později oznámilo, že byly ve své původně plánované podobě víceméně zrušeny.

Je tedy třetí Deadpool pod drnem? To naštěstí ne. V listopadu 2020 Marvel najal scenáristické duo Wendy Molyneux a Lizzie Molyneux-Logelin (Bobovy Burgery), aby k filmu napsalo scénář. Ryan Reynolds potvrdil svůj návrat do hlavní role, marvelácký šéf Kevin Feige eRkový rating a natáčení by mělo začít v roce 2022. V podstatě tedy můžete slavit, Deadpoola 3 je na cestě je velmi pravděpodobné, že ho uvidíme v roce 2023.

Deadpool 2 začíná na Prima COOL v sobotu ve 22:15.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný