7. září 2019 09:57

7 nejlepších rolí Daniela Radcliffa: Vážně není jen Harry Potter

Je Daniel Radcliffe hercem jedné role, nebo se mu dařilo i jinde?

Sobotní večer na Prima COOL vám oživí Viktor Frankenstein – hororový snímek s Jamesem McAvoyem a Danielem Radcliffem začíná již ve 22.05. Zatímco prvního výtečníka jsme v polední době (i skrze X-Meny) viděli dosyta, Daniel „Harry Potter“ Radcliffe je daleko složitější oříšek. Vzpomněli jsme proto na sedm jeho nejlepších rolí a trochu se bojíme, že z nich znáte tak maximálně tři...

06) Daniel Radcliffe (Komparz)

Začneme od konce – Radcliffe si totiž dokonale zahrál parodii sebe sama v seriálu Komparz. Jako sexem posedlé (stále ještě) dítě tu působil náležitě kouzelně, ostatně stejně jako všechny zdejší výskyty celebrit. Doporučujeme!

05) Maps (Prosincoví kluci)

Radcliff si začal hledat nové role již v průběhu natáčení Harryho Pottera. Mapse si zahrál v australském dramatu o dospívání sirotků v 60. letech – což bylo tak optimistické, jak lze jen od teen sirotků čekat. Maps byl ale pro Radcliffa podstatný v jedné věci: již během potterovské éry dokázal, že má "Harry" na přesvědčivé hraní jiného typu postavy.

04) Allen Ginsberg (Zbav se svých miláčků)

Hrát, jak jako mladý chlapec ztrácíte panictví, je sice dobrá první liga – ale skutečná zkouška ohněm přišla až v okamžiku, kdy Daniel ztvárnil další známou postavu. Leckdo si mohl stěžovat, že měl o Allenu Ginsbergovi jiné představy, či dokonce měl jiné vzpomínky. Radcliffe ale roli i přesto zvládl na výbornou!

03) Arthur Kipps (Žena v černém)

Obecně měl Radcliffe po konci potterovské éry dvě šance – buďto šokovat, anebo získat jinou podobnou, ač v zásadě odlišnou žánrovou roli. Žena v černém byla snahou druhého ranku. Kdo se oprostil od Bradavic, uzřel, že Radcliffe jako Kipps předvedl solidní, ničím nevybočující práci. Pokračování Ženy v černém se však obešlo bez Radcliffa, takže Daniel velkou šanci na únik z potterovské škatulky nedostal.

02) Ig (Rohy)

Pokusem šokantnějšího rázu naopak byla artovina Rohy, v níž si Radcliffe pro změnu zahrál bizarního zlosyna s (ano...) rohy, který má k násilí tak blízko jako k láhvi. Pro dospívajícího dětského herce to byla vyloženě ideální látka! Radcliffe se jí přitom zhostil na jedničku a nebýt jiné, kontumačně významnější role, Ig by si došel pro zlatou medaili.

01) Harry Potter

Nakonec je ale prostě znát, že nejvýznamnější rolí Daniela Radcliffa byl a bude Harry Potter. Minimálně v současném věku, kdy se jen obtížně vysekává z úlohy náctiletého čaroděje, totiž zatím nefungovala ani snaha šokovat, ani snaha sehrát jiné žánrové role. Snad v budoucnu, až Radcliffe zestárne, bude moct ještě překvapit. Do té doby holt zůstane Harrym Potterem, což ale vůbec není trest – ba naopak, Radcliffův Harry je v podstatě dokonalý a právem ho zbožňují miliony fanoušků po celém světě!

Viktor Frankenstein přichází na Prima COOL již v sobotu ve 22.05.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný