11. května 2022 09:45

Nejdrsnější film roku je tady, lidé prý utečou z kina do pěti minut. Dokoukáte jeho trailer?

Trailer hororu Crimes of the Future

Znepokojivý film režisérské legendy Davida Cronenberga bude rozdělovat publikum. Co o něm řekl jeho tvůrce?

„Jsou tam fakt hodně intenzivní scény. Jsem si jistý, že spousta lidí odejde během prvních pěti minut filmu. Posledních dvacet minut pak divákům opravdu naloží a někteří to nevydrží. Jeden z nich mi řekl, že měl skoro panický záchvat, na což jsem zareagoval, že to je v pořádku, ale že si stejně nemyslím, že to tak budou mít všichni,“ řekl proslulý kanadský režisér David Cronenberg o svém novém filmu Crimes of the Future, neboli Zločiny budoucnosti.

Mnoho diváků zná Cronenberga pro jeho klasičtější filmy jako Východní přísliby nebo Dějiny násilí, ale proslul spíše jako filmař znepokojivých snímků zkoumajících limity a proměny lidského těla, vnímání a prožívání. Patří mezi ně Moucha, eXistenZ, Nahý oběd nebo Videodrom. A právě k nim se zařadí zmíněná novinka.

Hlavních rolí se v ní ujali Viggo Mortensen (Pán prstenů, Východní přísliby), Léa Seydoux (Hanebný pancharti, Není čas zemřít) a Kirsten Stewart (sága Twilight, Sněhurka a lovec). Premiéru si film odbude na letošním festivalu v Cannes.

Léa Seydoux už si získala chválu svých hereckých kolegů. Cronenbergův oblíbenec Viggo Mortensen pro Hollywood Reporter řekl: „Je to nejvíc zapálená herečka, s jakou jsem kdy pracoval. Nezáleželo jí na tom, jak to bude vypadat nebo znít, šla do toho vždycky naplno.“ Režisér se přidal se slovy: „Někteří herci mají z určitých věcí hrůzu. Pro film jako je tento, potřebujete někoho, kdo je zcela bez zábran. Přesně tohle Léa přinesla své roli Caprice.

Tady je překlad oficiální synopse filmu:

V blízké budoucnosti se lidé pokusí přizpůsobit syntetickému prostředí. Zatímco někteří využívají neomezený potenciál transhumanismu, jiní se jej snaží ovládat. Saul Tenser (Viggo Mortensen) je výkonný umělec, který přijal „syndrom zrychlené evoluce“, když z jeho těla vyraší nové a nečekané orgány.

Tenser společně se svou parťačkou Caprice (Léa Seydoux) udělají z experimentů s těmito orgány show pro své věrné fanoušky, aby si užili živé divadlo. Toho si všimnou představitelé vlády i různých podivných subkultur a Tenser bude muset zvážit, co bude jeho nejpůsobivějším představením.

Vyvolal ve vás nový Cronenbergův film zvědavost, anebo vás zcela míjí?

Zdroj: The Playlist

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný