2. prosince 2019 06:30

Cooltovní prosincové čtvrtky na Prima COOL: Kriminál vs. Policajt z Beverly Hills

I v prosinci nadělujeme pořádnou nostalgii!

Od Kriminálu před Policajta z Beverly Hills až po nejlepší pecky Chucka Norrise a Jackie Chana. I v prosinci pojedeme na vlně 80. let!

Kriminál

Na COOLu poběží: ve čtvrtek 5. prosince ve 22.50

Letos jste ho mohli vidět v posledním Rambovi – připomeňte si proto s námi Sylvestera Stalloneho i v jiném, třicet let (!) starém klasickém bijáku. Tentokrát Sly skončí neprávem za mřížemi, ocitl se totiž ve špatnou chvíli na špatném místě, když zmrzačil partu kriminálníků. Už mu zbývá do konce trestu jen pár měsíců, vtom si na něj ale zasedne sadistický ředitel věznice s tváří Donalda Sutherlanda. Výsledkem je překvapivě komorní drama, které sice ve Stalloneho filmografii nepatří mezi ty nejslavnější kousky, o to víc však dovede potěšit svou přízemní realističností.

Policajt v Beverly Hills

Na COOLu poběží: ve čtvrtek 12. prosince ve 22.55

V polovině měsíce na nás bude čekat Eddie Murphy v nejlepší formě! Dávno před tím, než se začal převlékat za tlusté ženy, byl totiž Eddie za absolutního frajera v Policajtovi z Beverly Hills. Jako typický "nezvladatelný polda" z Detroitu se tu připlete k vraždě svého kamaráda, jejíž vyšetřování na vlastní pěst jej dostane až do vzdáleného a exotického Los Angeles. Policajt z Beverly Hills je dodnes perfektně koukatelný konkurent Smrtonosné pasti a spolu s ní vlastně jde o vrchol osmdesátkové policejní tvorby.

Zákon mlčení

Na COOLu poběží: ve čtvrtek 19. prosince ve 22.55

Týden nato Eddieho vystřídá jiná, rovněž osmdesátková legenda. Neúplatný Chuck Norris si v Zákonu mlčení protrpí vyvraždění své elitní policejní jednotky drogovými maniaky. Namísto toho, aby se stáhl do ulity deprese, se však rozhodne pachatelům vše splatit i s úroky. Vedle typických osmdesátkových přestřelek – tentokrát Chuck mírní své bojové chvaty – snímek rovněž delikátně vykresluje tehdejší představu "sofistikovaného policejního robota"!

Legenda o opilém Mistrovi

Na COOLu poběží: ve čtvrtek 26. prosince ve 22.55

Měsíc plný bujarých oslav pak zakončíme inspirativním příběhem o tom, že i když jste alkoholik, můžete zároveň efektivně kopat do lidí! Jackie Chan předvede v Legendě o opilém mistrovi tradičně perfektní choreografii i nervydrásající kaskadérské výkony – a navíc se film pyšní i klasickou humornou story o záměně balíčků. Výměna vzácné nefritové pečeti za kořen ženšenu se tak postará o to, abychom z podívané na Chanovo vypracované tělo nebyli po Štědrém dnu zas tak smutní.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný