31. října 2018 12:34

Cooltovní listopadové čtvrtky na Prima COOL: Chuck Norris vs. Komando

Zahřejte se v listopadu výbuchy!

Chmurné listopadové čtvrtky vám zpříjemní zejména kultovní akční pecky 80. a 90. let . Finále měsíce pak přinese krvavý opus Johna Matrixe!

Legenda o opilém Mistrovi

Na COOLu ve: čtvrtek 1. listopadu od 22.20

Typickou story o záměně balíčků předvede v úvodu měsíce Jackie Chan, jehož uvidíte v parádním bijáku Legenda o opilém mistrovi. Neúmyslná výměna vzácné nefritové pečeti za kořen ženšenu je receptem na komediální stránku filmu, to ale neznamená, že Jackie nebude tradičně kmitat, jako by ho chytil ďas! Naopak – o tónu filmu nejlépe svědčí skutečnost, že jeho zdejší hrdina Fei Hung získává svou sílu podobně jako Pepek Námořník. Jenom s alkoholem namísto špenátu!

Zákon mlčení

Na COOLu ve: čtvrtek 8. listopadu od 22.20

Týden nato Jackieho vystřídá jiná, tentokrát osmdesátková legenda. Neúplatný Chuck Norris si v Zákonu mlčení protrpí vyvraždění své elitní policejní jednotky drogovými maniaky. Namísto toho, aby se stáhl do ulity deprese, se však rozhodne pachatelům vše splatit i s úroky. Vedle typických osmdesátkových přestřelek – tentokrát Chuck mírní své bojové chvaty – snímek rovněž delikátně vykresluje tehdejší představu "sofistikovaného policejního robota"!

Dvojitý zásah

Na COOLu ve: čtvrtek 15. listopadu od 22.20

Protože Jeana-Clauda Van Damma není nikdy dost, v polovině listopadu si ho dáme hned dvakrát najednou! JCVD si totiž ve Dvojitém zásahu střihne dvojroli bratrů Chada a Alexe, kteří vyrostli odlišně. Chtějí-li se však pomstít mafii, která jim zabila rodiče, musejí spojit síly. Van Damme tu dokazuje nejen to, že umí vcelku solidně sehrát dva odlišné drsňáky, ale rovněž ilustruje, jak málo stačí k tomu, aby se z triviálního akčního filmu stala trochu netradičnější zábava.

Cesta smrti

Na COOLu ve: čtvrtek 22. listopadu od 22.20

Náš jediný modernější zářez v listopadu obstará Steven Seagal, který naloží záporákům v gangsterce Cesta smrti. Na tu se jako agent Interpolu vydá až do exotické východní Evropy, aby tam přišel na kloub místnímu bujícímu obchodu se zbraněmi. Jak už to ale chodí, je při tom zabit jeho parťák a nadřízení jej tak pošlou domů. Kdyby však sledovali více seagalovek, dobře by věděli, že to (na rozdíl od dopadu Seagalovy pěsti na tváře mafiánů!) nebude mít na jeho pomstu valný dopad.

Komando

Na COOLu ve: čtvrtek 29. listopadu od 22.20

To nejlepší si však, jak bývá zvykem, dáme až v závěru měsíce! Arnieho Komando z roku 1985 platí za naprostý vrchol osmdesátkového akčního filmu. Jasně, našly by se akce objektivně lepší. Jenom v Komandu ale máme po ruce jejich absolutní destilát, který smrdí kolínskou, testosteronem a střelným prachem. Arnieho odpověď na Ramba II je korunována masivním útokem jednočlenného nadčlověčího komanda na středoamerickou základnu. A přitom jde vlastně zároveň o dojemný příběh lásky otce ke své dceři! Ať už po rodinné či napalmovské stránce, Komando vás v listopadu zahřeje nadmíru spolehlivě.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný