15. listopadu 2022 15:45

Constantine 2 napraví jednu velkou chybu originálu, prohlásil režisér. V čem nebude pro každého?

Dvojka by měla být v jedné stěžejní věci poctivější, zdůraznil její režisér Francis Lawrence.

Kultovní komiksový film Constantine z roku 2005 se konečně dočká pokračování a víme, že u toho bude představitel hlavní role Keanu Reeves, ale i režisér jedničky Francis Lawrence (Já, legenda, Hunger Games). A právě on magazínu The Wrap prozradil, jakou pro dvojku plánuje změnu.

Největším problémem původního filmu podle něho bylo, že byl svázán požadavky studia Warner Bros, které chtělo, aby dostal rating přístupnosti PG-13. Musel tedy omezit násilí, jazyk nebo sexualitu. Kvůli intenzitě a temnému tónu mu však byl nakonec přesto udělen dospělý rating R. V mnoha ohledech byl však osekaný a přizpůsobený nedospělému publiku.

„Z toho jsem měl fakt velké mrzení, že jsme nakonec měli eRkový film, který byl však ve skutečnosti spíš PG-13. Kdybych od začátku věděl, že točím film s ratingem R, udělal bych ho mnohem strašidelnější a násilnější,“ řekl.

Dvojka podle něho bude od počátku točená jako eRko: „Myslím, že to tak diváci původně chtěli.“ Dospělejší ladění umožní filmu, aby byl věrnější komiksové předloze. „Myslím, že John Constantine je vtipná postava, tím temně komiksovým způsobem. Rozhodně budu chtít přidat více sarkasmu a cynického smyslu pro humor,“ ujistil Lawrence.

Výhodou je, že pokračování Constantina vzniká v době, kdy už neplatí, že omezená přístupnost ratingu R je překážkou masové návštěvnosti. Ukázaly to hity jako Deadpool nebo Logan.

Zdroj: The Wrap

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný