6. června 2016 16:58

Conan vs. Joker: 4 slavní hrdinové, jejichž přeobsazení vyvolalo diváckou bouři

Sherlock Holmes a případ hedvábné punčochy - upoutávka

Hrdinové mnoha tváří. Doslova.

Úterní detektivka Sherlock Holmes a případ hedvábné punčochy přivede ve 20.15 na Prima MAX nejen famózní příběh, ale i kontroverzi kolem tváře ústředního detektiva-konzultanta. Dnes si možná nedovedou lidé představit Sherlocka Holmese bez tváře Benedicta Cumberbatche nebo Roberta Downeyho Jr., dekádu nazpět se ale řešilo přeobsazení předešlých představitelů Rupertem Everettem. Nebylo to poprvé a jistě ani naposledy v historii. Vzpomněli jsme proto na čtyři další případy přeobsazení "nepřeobsaditelných" postav.

Barbar Conan

Obsazení: Arnold Schwarzenegger > Jason Momoa

Jedna z posledních velkých kontroverzí přišla bratru před pěti lety, kdy do kin dorazil nový filmový Conan. Zpočátku totiž jenom málokdo chtěl přijít na chuť přeobsazenému Arniemu. Štafetu po něm převzal Jason Momoa, který do té doby rozdával radost jenom ve Stargate Atlantis a, ehm, Pobřežní hlídce na Havaji.

Jasně, Jason v roli Conana nebyl žádný megazázrak. Film však selhal pro přílišné využití digitální efektů a mimózní scénář – nikoliv pro hlavního hrdinu. Momoa se totiž vzápětí ukázal ve Hře o trůny jako Khal Drogo a díky kvalitně napsané postavě i solidnímu lpění na fyzickém herectví prokázal, že s jiným rejžou by z něj byl Conan jedna báseň!

Joker

Obsazení: Jack Nicholson > Heath Ledger > Jared Leto

Obdobná kontroverze tu však rozhodně nebyla poprvé ani u Conana. V případě Jokera se dokonce opakovala hned dvakrát. Nejprve a nejbrutálněji v roce 2007, kdy bylo oznámeno, že Jokera ztvární Heath Ledger. Hezoun z Deseti důvodů, proč tě nenávidím (a Zkrocené hory...) si hned vysloužil hejt. Protože kdo by proboha mohl kdy nahradit Jacka Nicholsona jako pupkatého Jokera?!

Když pak Heath do role vložil vše (včetně svého života...), stal se naopak on zbožňovanou ikonou. A proto, když byl nedávno jako Joker obsazen Jared Leto, opět se strhla psychosmršť negativních ohlasů! Snad aby podle některých u Jokera zůstal ten Nicholson. V 79 letech by se mu záporák hrál fakt perfektně.

Batman

Obsazení: Christian Bale > Ben Affleck

Jenže lidstvo se nikdy nepoučí a je navěky odsouzeno opakovat chyby svých předků! Pokud Jared Leto neschytal největší kanonádu negativních ohlasů, bylo to jedině kvůli tomu, že se všem motaly hlavy z oznámení, že novým Batmanem bude Ben Affleck. Ten nahradil Christiana Balea, jenž stanul jako netopýrák v trilogii Chrise Nolana. A oheň byl na střeše.

Affleck má sice na triku už jeden špatný superhrdinský film, podstatnější než jeho kvality je však jméno režiséra Daredevila, jímž byl Mark Steven Johnson, autor bijáků jako byl otřesný Ghost Rider. A tak po premiéře Batman vs. Superman zase a znovu došlo na nepřekvapivé zjištění, že "Affleck je vlastně nejlepší část celého filmu".

James Bond

Obsazení: Pierce Brosnan > Daniel Craig

Poslední třešničkou je pak rýpání do přeobsazování postav u značek, které jsou na přeobsazování postaveny celé! Je sice pochopitelné, že Seana Conneryho jako Jamese Bonda miluje 9 z 10 diváků, Connery však nemůže hrát agenta 007 donekonečna! Když tak po něm převzal štafetu Roger Moore, mnozí si všimli změny stylu bondovek i hlavního představitele, stejně jako po Moorovi u Timothyho Daltona, a po něm u Pierce Brosnana. Jenže paměť je mrška, když tak poslední jmenovaný borec skončil a přišla řada na Craiga, opět se části kibiců cosi nezdálo. Moc malý, moc ušatý, moc jako Putin.

Craig ovšem minimálně ve dvou případech – u Casina Royale a Skyfall – ztvárnil Bonda tak jako nikdo dřív, a podepsal se tak pod novými kultovními díly série. Přitom, jaké bondovky si pamatujete z éry Brosnana? Zlaté oko, fajn, a dále? No, dále to už všem splývá, co? Bude však hůře. Serializace filmových značek znamená, že přeobsazování bude víc. Však počkejte, až to potká Iron Mana. Nebo Capa. Nebo postavy Hvězdných válek. Nebo mnoho dalších. Poučí se někdy lidstvo?

Rupert Everett bude jako Sherlock Holmes řešit případ hedvábné punčochy už v úterý ve 20.15 na Prima MAX.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný