20. března 2023 00:04

4 věci, které Rock stíhá vedle hraní: Má vlastní nadaci, šlechtický titul nebo budík

Ano, Dwayne „The Rock“ Johnson je mužem mnoha talentů a činností, jimiž většinou pomáhá lidem kolem sebe.

Ve čtvrtek večer na COOL vtrhne akční béčko Kráčející skála. Dwayne „The Rock“ Johnson se v něm vrací do rodné vsi jako elitní veterán, namísto odpočinku ho tu však čeká korupce, kriminality a drogy. Než Rock vymete tento Augiášův chlév, připomeňte si, že tahle moderní akční legenda opravdu nežije jen světem filmů. Co všechno stíhá kolem něj?

04) Wrestlingová camea

Zvyk je železná košile, a jelikož se Rock vypracoval ke slávě skrze wrestlerská klání, která dávno opustil, není divu, že se čas od času mezi své staré bratry vrátí. Sporadicky se tak mihne před kamerou a dočká se větší či menší roličky, při které třeba vypomůže někomu z kamarádů ve wrestlingovém „zápasu“.

Ale nejenom bitím je Rock živ – v roce 2004 třeba v rámci WWE uspořádal turnaj v… pojídání koláčů. Inu, jak k jídlu, tak k dílu. Dráhu wrestlera však Rock opustil po svém nástupu do filmového světa. A čas si tak musí krátit i jinými činnostmi, jako třeba zachraňováním nemocných dětí a obětí katastrof...

03) Charita, kam se podíváš

Co totiž udělá mlátička po konci své mláticí kariéry? Začne přece pomáhat lidem, to dává rozum! Již v roce 2006 Rock založil vlastní nadaci, která pomáhá dětem s vážnými a terminálními diagnózami. Daroval také například milion dolarů na podporu amerického fotbalu na Miamské univerzitě, vypomohl psím útulkům anebo věnoval posilovací náčiní pro americké vojáky.

Když v roce 2017 zasáhl hurikán Harvey, také Rock se rozhodl vypomoct s odstraňováním škod – a stejně tak jeho nadace pomohla s opravami po povodních na Havaji o rok později. Rock sám možná už nebije lidi za peníze, ale rozhodně se chová jako autentický superhrdina!

02) Náčelník ve volném čase

Pro veškeré mecenášské aktivity dává smysl, že si Rock vysloužil i politickou roli. Ne snad, že by po vzoru Arnieho kandidoval do skutečné funkce – jelikož má však etnické kořeny jako Samoan, a mnohdy je to v jeho filmech i znát (viz Hobbs a Shaw), již v roce 2004 dostal čestný šlechtický samoánský titul.

Stejné kořeny má i jeho enormní tetování. První samoánské tetování si nechal na tělo namalovat již v roce 2003, v roce 2017 jej však upgradoval enormní omalovánkou býčí lebky.

01) Vývojář aplikací?

Ale dost možná nejroztodivnější aktivitou Rocka je jeho… aplikace! Přesně tak, kdo nemá Rocka dost v jeho filmech či na sociálních sítích, může si stáhnout jeho motivačně-budíkovou aplikaci jménem The Rock Clock, s níž můžete každý den vstávat ve stejný čas jako tenhle snědý velikán anebo si vybrat exkluzivní paletu tónů vašeho budíku.

V čem je The Rock Clock skutečným unikátem mezi budíky, je skutečnost, že budík nemůžete posunout. Lze ho jen vypnout, alternativně pak zřejmě též vyhodit telefon oknem. Ani Rock totiž nevyspává zbytečně, jinak by totiž nemohl mít tak pestrou paletu aktivit, jakou disponuje!

Kráčející skála začíná na Prima COOL ve čtvrtek ve 22:00.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný