25. ledna 2023 16:00

Co dnes dělají herci ze Stmívání? Jeden z nich dopadl zdaleka nejhůř

Důkaz, že i upíři stárnou. Jak dnes vypadají a co dělají herci ze Stmívání?

Už víc jak dekáda uplynula od největší slávy ságy Stmívání. Kam se od té doby posunuli její milovaní i nenávidění herci? Poznejte to v našem přehledu.

Kristen Stewart

Velmi proměnlivou kvalitu měla po Stmívání dráha herečky Kristen Stewart. Na jednu stranu v menších dramatech jako The Runaways či Pořád jsem to já (po boku Julianne Moore) ukázala, že rozhodně stále umí dobře hrát. Koneckonců za herecký výkon je stejně odpovědný jak herec, tak i režisér. Oscarové výkony ze sebe Kristen ale zatím nevymáčkla, i když se moc snažila. Přeskok do mainstreamu se jí pak zatím taky tak úplně nedaří.

Zkoušela to třeba v akční poloze ve filmu Sněhurka a lovec či nedávno i v lovecraftovském hororu Pod vodou, výsledek byl ovšem vždy přinejlepším průměrný. A to platí jak o kvalitách filmů, tak jejich úspěšnosti. Herečka to nicméně zkouší dále a o role nemá nouzi. Naposledy o sobě ale dala nejvíc znát, když oznámila, že je bisexuální.

Robert Pattinson

To daleko lépe našlápnutou kariéru má jednoznačně Robert Pattinson! Poté, co se britský herec v roce 2008 „proslavil“ rolí Edwarda Cullena, stal se totiž nejprve miláčkem undergroundových diváků díky filmům jako Maják či Cosmopolis, aby následně vybojoval hlavní roli v novém Batmanovi.

Jako ponurý a samotářský Bruce Wayne pak sklidil od všech velkou chválu, i když na tu civilní polohu nedostal příliš prostoru. Jako jeho alter ego Batman ovšem navozoval strach všude, kam vkročil, navíc si užil parádní chemii s Catwoman (Zoë Kravitz) a zmáknul taky parťácký vztah s Gordonem (Jeffrey Wright). Snímek byl navíc velmi úspěšný a za pár let se tak dočkáme jeho pokračování. A mezitím má Robert v plánu objevit se v mnoha dalších peckách.

Taylor Lautner

Naopak nejhůř z ústředního tria je na tom ve všech směrech (a nejspíš i právem) Taylor Lautner. Po Stmívání se sice objevil v několika béčkových komediích jako Šest směšných či Machři 2, ale i v nich hrál druhé housle. Veškeré pokusy udělat z tohohle hezouna akční hvězdu pak dopadly rovnou tragicky.

Sixpack navíc nevydrží věčně, a když tedy většině lidí došlo, že Lautner není zrovna herecký tahoun, začali ho obsazovat aspoň do menších rolí pohledných mužů, dokud je na co koukat. Nejzajímavější zářez z jeho herecké kariéry je tak v poslední době britský komediální seriál Kuků, i tam se však objevuje pouze sporadicky.

Zdroj:INSIDER

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný