12. ledna 2023 12:25

Co dnes dělají herci z Hunger Games? Najdete je v Zaklínači i na Oscarech

Jak vypadají a co dnes dělají hlavní představitelé z populární ságy Hunger Games?

V žánru young adult vzniklo v návaznosti na úspěch Harryho Pottera skutečně obří množství všelijak kvalitních i nekvalitních sérií, jen málokterá však uspěla tolik jako právě Hunger Games. Čas je ale neúprosný ke všem stejně, a tak i představitelé zdejší hlavních rolí dnes mají na tvářích o pár vrásek víc. Jak se jejich životy změnily a co dělají dnes?

Jennifer Lawrence

Bezpochyby nejvíce a zároveň nejméně překvapivě nakopla sága Hunger Games kariéru právě své hlavní hvězdy – Jennifer Lawrence. Pravda, Jennifer by možná později uspěla i díky jiným filmům, jako například sérii X-Men, ale to teď nechme stranou.

V minulé dekádě se každopádně objevila v plejádě filmů různého ražení – drama Špinavý trik, sci-fi Pasažéři, thriller Rudá volavka či provokativní matka! jsou jen jedny z mnoha příkladů. Naposledy vloni čeřila vlny v satiře K Zemi hleď!, především má ale na kontě čtyři oscarové nominace, z nichž tu za Terapii láskou proměnila ve zlatou sošku.

Přesto všechno jste si ale mohli všimnout, že v posledních letech už se mladá herečka zdaleka neobjevuje všude, jako tomu bylo před lety. Důvod je prozaický – od roku 2018 randila s Cooke Maroneyem, ředitelem newyorské galerie, kvůli němuž nemá příliš času (a možná ani chuti) na hraní. V roce 2019 se dvojice vzala, v květnu roku 2022 pak Jennifer porodila první dítě. Na letošní rok má sice naplánované další filmy (v roce 2022 stihla jen drama Mosty), přesto ji ale v budoucnu na plátnech kin moc nečekejte.

Josh Hutcherson

Z ústřední trojice je John Hutcherson rozhodně tím nejméně výrazným snaživcem, o to zábavnější ale občas je! Krom Cesty na tajuplný ostrov 2 toho na svém kontě vlastně zase tolik nemá, když už se ale někde objeví, často je to v úloze komického odlehčení. A na tom také postavil svůj následný nejvýraznější úspěch.

Jeho největším zářezem od skončení Hunger Games je totiž bezpochyby seriál Future Man, který se dočkal celkem tří řad. Jeho premisa je pak podobná té jako například z Galaxy Questu, Futuramy či prvního dílu Hvězdné brány: Hluboký vesmír. John je tu totiž jako mladý nýmand libující si akorát tak ve hraní videoher zničehonic kontaktován návštěvníky z budoucnosti, kteří prosí o jeho pomoc.

Liam Hemsworth

No a přehlídku zakončíme Hemsworthem. Ne tímhle, tím druhým. Totiž Liamem Hemsworthem. Ten je v celém triu zdaleka nejméně úspěšný, ne však z důvodu, že by vyvíjel málo snahy. Objevil se například ve dvojce Dne nezávislosti a stane se (po odchodu Henryho Cavilla) příštím Zaklínačem.

Naposledy se ukázal taky v béčkové gangsterce Arkansas a před tím pro změnu v akční minisérii Most Dangerous Game, která měla sice nemalé ambice (a Christopha Waltze), ale díru udělala nejspíše nikoliv do světa, nýbrž do rozpočtu svých producentů. Akční hvězdy se ale umějí vrátit do oběhu i po letech od svého původního úspěchu, Liam tak stále má šanci překvapit.

Zdroj:People

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný