9. listopadu 2020 00:10

9 nejzajímavějších (opravdových!) faktů o Chucku Norrisovi

Zábavná fakta o Chucku Norrisovi zná každý. Leckdo ale neví, že je Chuck borec i bez přehánení...

Ve čtvrtek večer na COOL dorazí Zákon mlčení alias klasická drsňačina z roku 1985, v níž Chuck Norris a policejní robot (!) zametou s gangy zpustošeného Chicaga. Díky zasazení do půlky osmdesátek lze říct, že v této éře Chuck Norris točil bijáky své nejvyšší jakosti. To je jeden z faktů, které na rozdíl od těch známějších není fejkový – stejně jako devatero dalších zajímavostí níže.

9) Chuck se ve skutečnosti jmenuje Carlos Ray

Vážně, „Chuck“ se ostatně dlouho pyšní částečně indiánskou krví (taky je ale napůl Ir). Jeho celé původní jméno zní „Carlos Ray Norris“.

8) Chuck byl tichý studentík a introvert

Na někoho, kdo se nakonec živí řezáním do lidí před zraky celého světa, si Chuck prožil nudné dětství plné průměrných školních výsledků – a to včetně těch sportovních!

7) Chuck si prošel Jižní Koreou

... pět let poté, co skončila válka. V rámci povinné vojenské služby se totiž upsal jako eMPík na jihokorejskou základnu v Osanu. Právě tady se ostatně seznámil s bojovým uměním.

6) Chuck učil Hollywood, jak bojovat

Jeho zájem o estetické rvačky časem přerostl v regulérní výuku, jak správně bojovat, a Chuck po přestěhování do Los Angeles nakonec skončil jako instruktor slavných herců včetně Stevea McQueena! Právě tady se spřátelil s tehdejším matadorem karate, Brucem Lee – cesta k filmování tím byla otevřená.

5) Chuck nezapomíná na bratra

Zatímco Chuck se narodil příliš brzy na vítězství v Koreji a příliš pozdě na vítězství ve Vietnamu, jeho film Nezvěstní v boji v roce 1984 je alespoň věnován jeho bratrovi Wielandovi, který jako člen 101. výsadkové zemřel v roce 1970 během hlídky právě ve Vietnamu.

4) Chuck měl vlastní jeansy

Flexibilní látka a příjemná těsnost v rozkroku – to vše slibovaly Action Jeans, které Chuck na vrcholu své slávy pomohl prodat světu.

3) Chuck Norris, spisovatel

Navzdory průměrnému učení napsal Chuck několik knih věnovaných nejen bojovému umění, ale i víře a politickému konzervatismu, což ho zařadilo mezi autory, kteří mají na triku bestsellery!

2) Chuck miluje rychlé lodě

Chucka znáte z mnoha poloh, jenom pár šťastlivců s ním však mohlo prožít jeho lehce utajovanou vášeň pro rychlé čluny. V roce 1990 Chuck dokonce vyhrál první místo v rámci Powerboat Grand Prix!

1) Chuck vyhrál všechny zápasy

Ještě než se Chuck stal filmovou tváří, jeho účast v „karate lize“ mezi lety 1964 až 1974 jej skrze 183 výher, 10 proher a 2 nerozhodné mače protlačila mezi špičku. Po šest let za sebou tehdy držel titul světového mistra střední váhy. Ačkoliv tedy do kuličky nezkopal Kim Čong-una nebo Brežněva, nelze pochybovat o tom, že jeho pěsti – minimálně tehdy – byly skutečně z oceli.

Zákon mlčení začíná na Prima COOL ve čtvrtek ve 23:15.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný