24. července 2017 10:30

Kam se hrabe Walker, Texas Ranger: 4 nejšílenější role Chucka Norrise

Zálésák v duchu zabij dřevorubce, zachráníš strom!

Páteční večerní film bude tentokrát skutečně lahoda - ve 23.20 na vás totiž na Prima COOL vybafne Zálesák! Ten ukáže postaršího Chucka Norrise jako mýtického ducha chránícího les před dřevorubci a dalšími škůdci. Už z premisy asi chápete, že je Zálesák v Norrisově filmografii pěkně mimózním kusem – není to ovšem jeho jediný film, který by potřeboval oblíknout do svěrací kazajky.

Loganova střela

Chuckova klasika nabízí klasickou výmluvu děje, jenž spojuje nejrůznější fyzické akční bitky. Městem obchází maskovaný vrahoun, co likviduje poldy, a jedině mistr světa v boji ručně stručně ho může zastavit. Detektivní zápletka je ovšem chytrá asi jako čivava po probuzení, takže krom soubojů film disponuje množinou ultranudných míst, kdy se snaží „budovat napětí“. Finální souboj dvou polonahých chlapáků v teplákách se odehrává v pustině za městem, definitivním chvatem je Chuck, jenž rukou rozbije na padrť náhodou bednu.

Delta Force

Vedle Ramba se pokusil retroaktivně vyhrát nejednu válku i sám Chuck Norris – v Delta Force skrze natržení minimálně úsměvu palestinských teroristů, kteří obsadili izraelské letadlo. Událost, jež se předtím i poté stala v reálu, v Chuckově verzi patří mezi triviální šlamastiku, kterou zvládne pořešit duo statečných. Vrcholem filmu je přitom scéna, v níž Chuck na raketami a kulomety ověnčeném motocyklu napadne a zničí celý teroristický konvoj. Okamžik, kdy si MUSEL aktivovat nesmrtelnost, film bohužel neukáže.

Osmiúhelník

Geometrická libůstka z počátku Chuckovy kariéry disponuje vším, co bylo zastaralé nejpozději v 80. letech – hlavně tajným tréninkovým táborem maskovaných vraždících ninjů (!), jež vede dávno vyhnaný Chuckův bratr. V průběhu filmu tu mladý kníratý Chuck vypadá jako Václav Havel, což filmu rozhodně dodává na zajímavosti! Story je tu jinak opět spíše na okrasu, nutno navíc uznat, že si Chuck v poměrně dlouhém akčním finále okusí i souboj s mečem.

Tichá zuřivost

De facto prequel Walker, Texas Ranger ukazuje Chucka jako šerifa malého města, jež – uhodli jste – opět terorizuje šílený vrahoun. Aby to ale nebylo tak nudné a všední, tentokrát je lidské monstrum vytvořené šílenými vědátory, kteří zesnulého vraha oživili a vylepšili pomocí genetických pokusů! Navzdory premise bizarnější než Zálesák je Tichá zuřivost solidním hororem, jenom se člověk nemůže zbavit pocitu, že podobný žánr absolutně nezapadá do Chuckovy filmografie – v té totiž náš hrdina bývá prakticky nepřemožitelným supermanem!

No a k tomu je tu i ten maniakální Zálesák! Do akce proti lesníkům vyráží již ve v pátek ve 23.20 na Prima COOL!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný