27. dubna 2022 08:15

Přeobsadí Star-Lorda? Režisér Strážců Galaxie 3 reagoval na kontroverzi, která má vést ke zrušení Chrise Pratta

Bude dalším zrušeným hercem Chris Pratt? V Hollywoodu se rozjíždí podivná kauza kolem hvězdy Strážců Galaxie a Jurského světa.

James Gunn, režisér a scenárista populární filmové série Strážci Galaxie, se zastal Chrise Pratta, představitele Petera Quilla neboli Star-Lorda. Někteří fanoušci totiž žádají jeho přeobsazení a po sociálních sítích už se dokonce začaly šířit dohady a požadavky, kdo by ho měl nahradit.

Vše odstartoval virální tweet, ukazující podobnost Chrise Pratta a jeho hereckého kolegy Patricka Wilsona s textem: „Marvele, vyslechni mě. Prostě ho vyměň.“ Příspěvek posbíral přes 200 tisíc lajků a vzbudil mnoho reakcí.

Přímo ho okomentoval právě James Gunn. „Z jakého důvodu? Kvůli vašemu vymyšlenému a zcela mylnému přesvědčení o tom, jaký je? Protože vám někdo jiný o něm napovídal úplný nesmysl? Chris Pratt nikdy nebude nahrazen v roli Star-Lorda. Pokud by se to někdy stalo, šli bychom všichni s ním,“řekl za celý tvůrčí štáb.

Chris Pratt se stejně jako třeba Justin Bieber hlásí k mladé americké církvi Zoe Church založené pastorem Chadem Veachem. Trans herec Elliot Page (kdysi Ellen Page) o ní nedávno prohlásil, že je pověstná svým negativním postojem vůči LGBT komunitě, což ale právě Chris Pratt veřejně zpochybnil a řekl: „Zoe Church vítá ve svých řadách absolutně každého a v mém světě není žádné místo pro nenávist.“

Znám církev, kterou momentálně vyznává. Znáte ji vy? Odpověď je, že neznáte, ale slyšeli jste o ní od někoho, kdo o ní slyšel od někoho, kdo o ní slyšel od někoho, kdo tam chodí. A řekli jste si, že fajn, že budete věřit téhle šílenosti, co se šíří on-line,“rozčíl se Gunn v další ze svých reakcí.

Církev Zoe Church čelí nařčení mimo jiné proto, že její zakladatel Veach v roce 2017 produkoval film The Heart of Man zabývající se problematickou sexualitou. Mimo jiné se v něm tvrdí, že náchylnost ke stejnému pohlaví souvisí s chorobnou závislostí na pornu a promiskuitou.

Třetí díl Strážců Galaxie pod taktovkou Jamese Gunna a s Chrisem Prattem v hlavní roli je momentálně uprostřed natáčení. Premiéra je v plánu na 4. května 2023.

Co říkáte na volání po přeobsazení Chrise Pratta?

Zdroj: The Independent

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný