1. září 2021 15:30

Božský Thor v Praze: Chris Hemsworth vyměnil natáčení v Austrálii za Čechy

Zhoršující se pandemická situace v Austrálii vyhnala Chrise Hemswortha z jeho domoviny přímo do Prahy.

Praha se může těšit na pořádné Vyproštění! Akční výplach s Chrisem Hemsworthem loni patřil mezi trochu překvapivé hity na streamovacích službách, kde si ho pustilo bezmála sto milionů diváků. Snímku byl vytýkán nejednoznačný (a značně nesmyslný) závěr, který však otevřel dveře případnému pokračování – a jak se díky diváckému zájmu ukázalo, byl to velmi šikovný tah. Dvojka Vyproštění se nyní natáčí, ale kvůli pandemickým opatřením se produkce filmu přesouvá právě do našeho hlavního města.

Doposud totiž natáčení probíhalo v Austrálii, kde však momentálně dochází ke zpřísňování protipandemických opatření, a tak se tvůrci kvůli obavám z možného zastavení produkce raději přesouvají jinam. Za prvním i druhým Vyproštěním stojí bratři Joe a Anthony Russoové, pro něž není Praha neznámou destinací – zrovna během letošního léta zde natáčeli velkofilm The Gray Man s Ryanem Goslingem v hlavní roli.

Zdržení produkce a čekání na zlepšení situace v Austrálii přitom nepřipadá v úvahu. V listopadu totiž Hemswortha čeká natáčení Furiosy, dalšího přírůstku do volné řady filmů o Šíleném Maxovi, jehož režie se ujme duchovní otec série George Miller. Přísná pravidla, která Austrálii minulý rok ochránila před větším zasažením nemocí COVID-19, se tak nyní mohou obrátit proti ní – alespoň z ekonomické stránky věci.

Druhé Vyproštění se mimochodem potýká s podobnými problémy jako jeho předchůdce, u něhož se štáb místo plánovaného natáčení v Indii musel uchýlit do Thajska. Tentokrát však z těchto změn mohou profitovat i tuzemští lovci autogramů a fanoušci populárního Thora.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný