8. listopadu 2019 10:00

CGI omlazovaní má šílený následek! V novém filmu bude hrát mrtvá herecká ikona

Říká se, že herecké hvězdy jsou věčné a nesmrtelné. Díky moderním trikům už to začíná platit doslova.

Byl hereckým idolem padesátých let, přestože před svou tragickou smrtí za volantem stihl natočit jen tři filmy, v nichž měl hlavní roli. Řeč je o proslulém rebelovi bez příčiny Jamesi Deanovi, který se v příštím roce vrátí na plátna kin ve válečném dramatu Finding Jack. Tvůrci filmu totiž získali práva na použití jeho podoby, kterou vytvoří pomocí speciální efektů.

Falešného herce uvidíme coby vedlejší postavu Rogana. Režiséři Anton Ernst a Tati Golykh využijí k jeho vytvoření služeb společností Imagine Engine a MOI Worldwide, která upraví staré záběry Deana, ale taky stvoří herce kompletně digitálně.

Jde o další příklad použití CGI k omlazení herců nebo jejich kompletnímu vzkříšení. Velký rozruch vzbudila třeba postava Grand Moffa Tarkina ve filmu Rogue One: Star Wars Story (2016), kde nasadili na hlavu dvojníka digitální obličej Petera Cushinga, který přitom zemřel už v roce 1994. Podobnou techniku použili filmaři v Rychle a zběsile 7 v případě herce Paula Walkera.

Oživení se dočkaly mnohé herecké legendy taky v reklamních spotech – například Audrey Hepburn, Bruce Lee, Marilyn Monroe, Grace Kelly nebo Marlene Dietrich.

Digitální masky se stále častěji používají místo těch klasických taky v případě omlazování. Příkladem je třeba Richard Downey Jr. (Captain America: Občanská válka), Michael Douglas (Ant-Man), Johnny Depp (Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta) nebo rovnou celá skvadra herců v aktuální gangsterce Irčan od Martina Scorseseho.

Co říkáte na digitální oživování mrvých herců?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný